Výpis z registra trestov v ČR - nové pravidlá a dobré aj zlé správy

Koncom roku 2015 nastali výrazné zmeny vo vydávaní výpisov/odpisov registra trestov v ČR.

Výpis z českého registra trestov pre Slovákov 

Doterajšia prax bola veľmi príjemná, tento výpis ste dostali na počkanie na ktorejkoľvek pošte s prepážkou Czech Point. Výpis stál 100 Kč. 

Nová prax je, že o výpis musíte osobne požiadať, a zaplatiť 100 Kč, ale výpis dostanete až za 25 dní. Paradoxne to  zároveň pre niekoho môže byť aj dobrá správa. Je to preto, lebo spolu s výpisom z českého registra trestov dostanete hneď aj výpis zo slovenského registra trestov.

Ak ste slovenský výpis nepotrebovali, tak to bude pre vás vo výsledku zdržanie. Ak ten slovenský nejak zužitkujete, tak to môže byť užitočné. 

Výpis zo slovenského registra trestov v ČR

Ak ste preskočili prvý odstavec a začali ste čítať článok až tu, tak mám pre vás iba dobré správy. Doteraz ste si výpis zo slovenského registra trestov mohli vybaviť v ČR iba cez veľvyslanectvo SR v Prahe. Bol to výrazný "opruz" a celá akcia trvala 4-6 týždňov.

To sa teraz mení, a tento výpis si môžete vybaviť už na každej českej pošte ktorá má sekciu Czech Point. Požiadate o výpis "z rejstříku trestu", preukážete sa občianskym, zaplatíte 100 Kč, a do 25 dní si po výpis môžete prísť opäť na poštu. Dostanete výpisy 2, okrem výpisu zo slovenského registra trestov dostanete aj výpis z českého registra trestov. 

Výsledok

Pre tých, ktorí potrebujú iba výpis z českého registra trestov, a prípadne ho potrebujú rýchlo, sú nové pravidlá skomplikovaním doterajšej situácie.

Pre tých, čo ale potrebujú výpis zo slovenského registra trestov, alebo potrebovali výpisy oba, z ČR aj SR, sú nové pravidlá výrazným zjednodušením a zrýchlením.

Za SomvPrahe.sk vám prajeme ešte veľa čistých výpisov.

Kategoria: 

Komentáre (8)

 • Obrázok používateľa bigero
  Ja som teraz tak isto
  bigero

  Ja som teraz tak isto potreboval vypis a bol som sokovany s odpovedou ze za niekolko tyzdnov.

  Nakoniec to bolo za 3 dni len som zasiel na dalsiu pobocku a tam uz bol vypis vystaveny.

  Skoda ze sa to zmenilo lebo v pamati mam ze staci zajst na Pankrac a dostanes to na pockanie. 

  Teraz  to uz tak nie je .

  apr 10, 2016
 • Obrázok používateľa Zuza Kocurikova
  Ja som ho mala v ten den este
  Zuza Kocurikova

  Ja som ho mala v ten den este, asi za tri hodiny mi prisiel mail, že už je hotový na pošte  - včera, v Dejvicích, pošta Kafkova :)

  apr 12, 2016
 • Obrázok používateľa memphis7
  memphis7

  Max. 25 dni ale do 3 hodin som ho mal pripraveny na vyzdvihnutie. Potreboval som len česky. Viac ma prekvapilo, ked som ziadal o vypis na Slovensku, posta v Nitre a vytlaceny do 3 minut, parada :D

  apr 19, 2016
 • Obrázok používateľa ivan.gulis
  ivan.gulis

  Tak zlé to zas nie je. ja som si zažiadal na poště a tiež sa mi pretočili panenky ale na druhý den bolo hotovo :) 

  máj 30, 2016
 • Obrázok používateľa LLaura
  LLaura

  Od 7.7. 2016 je na veľvyslanectve nový systém a vypisy z registra trestov sa vydávajú na počkanie.Potrebný je OP + kopia rodneho listu. Zodpovedná osoba p.Juríková, tel.+420602365766

  júl 09, 2016
 • Obrázok používateľa LukasK
  LukasK

  Pravidelne žiadám výpis z pracovných dôvodov a nikdy som nečakal dlhšie ako deň. Odporúčam zájsť na ktorúkoľvek poštu kde je czechpoint, a zažiadať. Tam Vám dajú papier s jednacím číslom a na Vami zadaný email Vám pošlu upozornenie, že výpis je pripravený. (ak som zažiadal do cca 10 hod, tak o 15-16 hod v ten deň mi prišiel email) Výpis je z registrov oboch krajín automaticky (CZ+SK) a vyzdvyhnúť si ho možete zase na ktoromkoľvek mieste Czechpointu po zadaní jednacieho čísla. Platí sa 100 kč pri vyzdvyhnutí.

  júl 27, 2016
 • Obrázok používateľa Gienah
  Gienah

  Ja mam skoro na chlp rovnaku skusenost ako LukasK. O vypis som si poziadala koncom augusta v czechpointe vo Vodickovej (budova uradu MC Praha 1) a o hodinu mi prisiel email, ze si ho mozem prist vyzdvihnut.

  okt 05, 2016