2 príspevky / 0 new
Najnovšie pridané
Obrázok používateľa mirinda60
Naposledy aktívny/a: pred 5 rokov 3 mesiace
Zaregistrovaný/á: 5 jún 2013 - 12:59
Tehotenstvo - materská, rodičovská, porodné 2016/2017

Ahojte, 

nenašlo mi nič aktuálne, preto sa Vás chcem spýtať /kto má s tým skúsenosti/ ako je to teraz s materskou, rodičovskou, príp. porodným v čr? Som v Prahe 3.rok, v januári 2017 sa nám má narodiť bábo, tak zháňam aktálne info. Na SK mi povedali, že tam nárok na materskú, rodičovskú a porodné nemám. Je tam ďalšia podmienka okrem trvalého pobytu. Musela by som tam mať i stred záujmov / a to: platiť si zdravotku, mať tam lekárov, atď.../. Keďže pracujem tu a na SK mi ostal už len trvalý pobyt, bohužiaľ, nemám nárok na nič. Tu by som mala vraj dostať materskú a rodičovský, to je asi všetko. Príp. viete čo by sa dalo ešte vybaviť a na čo mám nárok? Bude to naše prvé bábo, existuje niečo ako príspevok na prvé dieťa alebo niečo podobné, či to všetko spadá pod porodný príspevok? Mám tu prechodný pobyt, bývam v podnájme.

Riešil to tu v poslednej dobe niekto. Je to pravda, čo mi povedali na SK?

Ďakujem za každú info. Ináč krasný deň všetkým :D 

Obrázok používateľa kittykitty
Naposledy aktívny/a: pred 2 roky 7 mesiacov
Zaregistrovaný/á: 6 júl 2014 - 14:12
Dobry den, vidim ze sa vam

Dobry den, vidim ze sa vam nikdo neozval, ale predpokladam ze uz drobca mate na svete:) Nemohli by ste prosim napisat ako to dopadlo s tymi prispevkami? Sama budem onedlhlo v rovnakej situaci - v CR zijem a pracujem uz 15 rokov. Z SK som odisla hned po maturite, teda ziadne odpracovane na SK nemam, jedine co mi tam ostalo je trvaly pobyt. Zdravotna poistovna i scoalne platim tu ako zamestnanec. Co vsetko ste prosim museli dokladat v CR pre matersku a rodicovsky prispevok? A slo este nieco dalsieho pripadne od statu dostat? Vopred dakujem za odpoved.