1 post / 0 new
Obrázok používateľa Exminutes
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 2 roky 10 mesiacov
Zaregistrovaný/á: 12 feb 2015 - 00:52
Taxify v Prahe - auto na leasing zo slovenska

Ahojte,

chcel by som si popri práci zarobiť niečo navyše. Praha je drahá :D Na slovensku poznám známych čo majú tzv. flotilu (organizovaná skupina vodičov (najmä študenti), ktorá jazdí na autách velitela flotily). V podstate to vraj funguje tak, že velitel flotily zabezpečí 6-10 áut, zopár vodičov a autá si striedajú a následne cca 40% výnosu ostáva u majiteľa flotily. Viem, že riešili, že sa po 4 mesiacoch museli prihlásiť k DPH, kvôli prekročeniu obratu 50 000€, preto ma to aj zaujalo.

Napadlo ma preto, že by som skúsil spraviť takúto flotilu. Asi skôr menšiu cca 3-4 autá. Nemám však taký veľký kapitál, preto chcem využiť operatívny leasing od niektorej z firiem, ktoré to tu ponúkajú. Tím, že bude operatívny mi odpadá starosť s tým, že niektorí z vodičov mi to auto poškodí a mne by sa nečakane zdvihli náklady.
Mám živnosť na slovensku a našiel som dosť zaujímavú ponuku na https://www.leaseplan.sk/showroom/2018- ... ff97ce15d5 čo je Renault Clio GrandTour za 179€ mesačne, čo mi príde ako dosť dobrá cena, keďže to nie je ani nejaká lacná plastová Dacia. Neviem však nikde na internete dohľadať koľko je cena jazdného na taxify za km v Prahe, aby som si to prepočítal. Našiel som, že provízia pre taxify je 24% (https://support.taxify.eu/hc/sk/article ... v%C3%ADzia) a že cena jazdného sa vypočítava dynamicky. Ale dosť by sa mi hodila základná cena jazdného na km + nástupné. Samozrejme by som rátal aj s dojazdom pre zákazníka, pretože túto vzdialenosť mi predpokladám taxify nezaplatí. 

Mám teda 3 otázky:
1) Máte niekto skúsenosti s flotilou (či už ako majiteľ alebo ako vodič)?

2) S akou cenou za km je možné počítať?

3) Pokiaľ by ste našli aj lacnejší operák, budem veľmi rád za odporúčanie.

4) Myslíte, že bude okay, pokiaľ by som na slovenskú živnosť vzal auto na leasing a jazdil s ním v Prahe? 

Prajem pekný zvyšok večera