2 príspevky / 0 new
Najnovšie pridané
Obrázok používateľa sisad
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 1 rok 2 mesiace
Zaregistrovaný/á: 28 jún 2017 - 11:27
Štúdium v ČR, rodné číslo, zdravotné poistenie

Ahojte, od septembra budem študovať na FFUK v Prahe a na to, aby mi vydali potvrdenie o návšteve školy, potrebujem ako 98mička "doklad o podání žádosti o přidělení rodného čísla."
Žiadosť som poslala poštou, čakám, kým mi príde nejaký dokument (alebo čosi) a zatiaľ sa nervujem, čo s tým... (Nemala som to ísť vybaviť osobne, stihnú to do tých 30 dní...?)
Celkom nerozumiem celému tomu systému, budem mať SK rodné číslo, ktoré budem používať na SR a české, ktoré budem používať v ČR ?
Ako zareaguje Všeob.Zdrav.P. keď budem mať v ČR nové rodné číslo, a nakoniec, aké číslo budem mať na EPZP ? Som z toho jeleň, budem rada, keď sa mi ľudia narodení po roku 1993 ozvete, ako ste to riešili... Ďakujem :)

Obrázok používateľa sisad
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 1 rok 2 mesiace
Zaregistrovaný/á: 28 jún 2017 - 11:27
Update : po približne 20

Update : po približne 20 dňoch mi prišla výzva od mvčr. Úradne overené dokumenty posielané mimo SR so žiadosťou (kópia rodného listu +kópia OP/pasu) musia byť overené notárom, nie obecným úradom... Preto som skočila k notárke a na otočku šla na podateľňu do Prahy. Pani ma uistila, že je všetko v poriadku a že nič iné na vybavenie RČ netreba, hodila mi pečiatku na kópiu žiadosti (ako doklad o podaní). Tú som potom vzala do školy. Pani študijná referentka mi ale povedala, že potvrdenie o návšteve mi nemôže dať prv, než sa zapíšem (4.9.) a dala mi len potvrdenie o prijatí. 

Teraz som zvedavá, čo sa udeje v sociálnej a zdravotnej poisťovni, vôbec nemám šajnu, či ma v septembri budú tých 4-5 dní brať ako nezamestnanú, alebo ako to bude kým neprinesiem to potvrdenie o návšteve.