3 príspevky / 0 new
Najnovšie pridané
Obrázok používateľa ferou
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 1 rok 1 mesiac
Zaregistrovaný/á: 29 jún 2009 - 17:23
sťahovanie do Prahy

Ahojte,

o 3 týždne (niekedy cez víkend 12.-13.9.2009) sa s priateľkou dlhodobo sťahujeme do Prahy a poprosil by som o radu ako ste riešili vy nasledovný problém. Nevlastníme auto a potrebujeme si do Prahy presťahovať viac vecí. Je teda nemožné ísť autobusom, keďže by nás šofér s toľkými vecami asi niekam poslal... Riešenie, že ma niekto odvezie je síce najpraktickejšie, ale zároveň najneekonomickejšie. Dotyčný by nadarmo musel ťahať auto späť na Slovensko. Ďalšie riešenie je využiť hľadanie spolujazdy z Bratislavy do Prahy na tejto stránke v daný čas, avšak ponukami sa to zatiaľ nehrnie a osobne si nemyslím, že sa niekomu bude chcieť prísť na nami zvolené miesto a čakať, kým naložíme/vyložíme veci. Možno je tu niekto, kto mal podobný problém, tak by ma potešilo, keby ste mi napísali, ako ste ho riešili. Ďakujem...

Obrázok používateľa miska
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 2 roky 3 mesiace
Zaregistrovaný/á: 1 jan 2007 - 10:30
Ak som to správne pochopila,

Ak som to správne pochopila, tak sa sťahujete z Bratislavy? V tom prípade si myslím, že je veľká šanca, že nájdete nejakú dobrú dušu na spolujazde, veď z BA je tu hádam najviac ponúk.

Ja som sa do Prahy sťahovala 2x a zakaždým som to vliekla z BA vlakom, tak postupne... A nikdy viac, je oveľa lepšie dohodnúť sa s niekým, kto Ťa vyhodí až priamo pred domom a prípadne Ti pomôže i nosiť veci nahor.

Inak super je potom toho človeka na oplátku trebárs pozvať na večeru (ak teda dobre varíte), ani alkoholy sa takmer nikdy nestratia .

Obrázok používateľa miricius
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 1 mesiac 3 týždne
Zaregistrovaný/á: 8 jan 2009 - 13:48
Podľa mňa to nebude problém

Ahoj,

ja by som to s tou spolujazdou nezatracoval. Do sťahovania máte ešte ďaleko, takže spolujazdy tam teraz nie sú žiadne. Ponuky sa hrnú až tak týždeň pred dňom odjazdu. Sám ponúkam spolujazdu a neraz sa mi stalo, že som to na stránku dal až tak dva-tri dni pred odjazdom. Do Bratislavy býva ponúk dostatok, takže doporučujem denne sledovať stránku a ozvať sa hneď, ako spolujazda pribudne (pretože sa bežne stáva, že sa v jeden deň prihlásia aj traja ľudia). A určite nezabudni vodiča informovať, že máš viac batožiny. Pretože ak mu zaplníš celé auto batožinou, nebude môcť zobrať ďalších ľudí a je možné, že bude chcieť za to vyššiu sumu.

Asi toľko k tomu, snáď som ti poradil

Miro

P.S. Ak by to nevyšlo, tak asi ísť vlakom a na viackrát ;o)