3 príspevky / 0 new
Najnovšie pridané
Obrázok používateľa Julia271588
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 11 mesiacov 1 týždeň
Zaregistrovaný/á: 14 júl 2012 - 15:43
Odhadca nehnuteľností

Ahoj, chcem sa spýtať, či máte nejaké konkrétne skúsenosti, ako na nich, resp, či sa dá nejak dohodnúť? Chceli by sme si kúpiť vlastné bývanie, nemáme ešte uzatvorenú kúpnu zmluvu,ani zmluvu o zmluve budúcej, nehnuteľnosťsa nám celkom pozdáva, avšak potrebovali by sme trochu "vylepšiť" cenu s majiteľom. Nie je to naša prvá nehnuteľnosť, takže vieme, že sa dá len tak medzi rečou dohodnúť aj o 200- 300 tisíc dole. A keďže ju budeme brať na úver, tak aj tak bude potrebné ohodnotenie nehnuteľnosti, vybrali sme si teda odhadcu, ktorého uznáva daná banka. Má nejaký zmysel spomenúť tú nižšiu cenu? Alebo ako sa k nemu postaviť? Keďže všade píšu, že ak bude nižší ten odhad tak sa lepšie zjedná cena, keďže banka dá len do takej výšky, ale čo ak odhadca odhadne nehntueľnosť na vyššiu sumu? Tak už s majiteľom nevyjednáme nič. Ďakujem za radu!

Obrázok používateľa brranik
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 21 hodín 2 min.
Zaregistrovaný/á: 14 nov 2010 - 00:18
Odhad ceny sluzi len pre

Odhad ceny sluzi len pre banku, a financny urad. Nie pre predavajuceho. Ak poziadas odhadcu aby bol tak ustretovy a riskoval svoj profesny kredit, ok.. musis mat na takeho stastie, ja by som to na jeho mieste nespravil. Dopad moze byt taky ze banka ti da nizsi uver, pretoze to bude pre nu logicky nizsia zastavna hodnota, a s predavajucim to ani nehne... Cize zvysok rozdiel doplatit v hotovosti. Jedine ze by predaval neuspesne pol roka... Dobre si to premysli.

Obrázok používateľa TrdloPG
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 1 rok 3 mesiace
Zaregistrovaný/á: 22 okt 2015 - 11:20
Ahoj,

Ahoj,

myslím, že je to celé nezmysel. Ako už bolo napísané - odhadca asi nieje blázon. A aj keby bol. Odhad je stále len odhad. Predajca to može predať za sumu akú uzná za vhodnú. Má to význam leda pre banku. Neviem koľko percent Vám bude požičiavať. Jediné čo docielite je to že Vám poprípade banka požičia menéj - čo može znamenať menšie splátky. ( Rovnako netreba zabúdať na to, že banky si najradšej urobia odhad na svoje triko - bez Vás )