3 príspevky / 0 new
Najnovšie pridané
Obrázok používateľa programator
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 2 roky 8 mesiacov
Zaregistrovaný/á: 9 júl 2011 - 22:18
Cestovanie vlakom Praha<->Vrútky

Zdravím vás,

zakladám novú tému, pretože predošlé témy neobsahujú všetky aktuálne informácie ohľadom cestovného a najmä zliav.

Na stránkach ČD (České dráhy) ponúkajú kartu IN 50 ( http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/-9106/ ), pomocou kt. je možné uplatniť zľavu 50% z cestovného (predpokladám, že len v ČR).

Ak máte niekto skúsenosti s využitím, ako aj cenou karty, poprosil by som odpovede na moje otázky:

1. Predpokladám správne cenu karty na 1 rok pre študenta (ČVUT) - 1330kč, keď majú uvedené: "Pro cestující od 15 do 26 let ji nabízíme za zvýhodněnou cenu 1330 Kč" ?

2. Pokiaľ karta platí len v ČR, chcel by som nejako a ak sa dá lacno vyriešiť cenu lístka od hraníc (napr. Horní Lideč, alebo Třinec) do Vrútok. Bolo by možné vybaviť nejakú kartu v SR aspoň s čiastočnou zľavou (teda 25%) bez ďalších väčších nákladov ?

Uvediem príklad:

Cena jednosmerného cestovného z Prahy do Horní Lideč s kartou IN 50 je (podľa e-shop ČD): 224kč. Momentálne neviem koľko stojí lístok z Horní Lideč do Vrútok, ale snáď do tých 80kč by to mohlo byť (možno ak by som mal ešte nejakú kartu na SR), číže ak nie som príliš idealista, komplet cena za cestovného by mohla byť 300kč, čo sa mi zdá celkom výhodné, keď plánujem cestovať Praha<->Vrútky každý 2. resp. 3. týždeň (podľa možností)...

Chcem si len overiť, či to tak naozaj je, prosím uveďte ma do reality :-)

 

Ďakujem za užitočné informácie a odpovede.  

Obrázok používateľa wasko
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 4 mesiace 3 týždne
Zaregistrovaný/á: 3 máj 2007 - 07:06
ano IN

akakolvek IN (okrem zamestnaneckej IN) plati len v CR.

najlepsie napisat na info@cd.czinfo@slovakrail.sk

Obrázok používateľa zlta
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 3 roky 11 mesiacov
Zaregistrovaný/á: 12 júl 2008 - 12:12
Ahoj, spytaj sa na vlakovej

Ahoj, spytaj sa na vlakovej stanici na Slovensku - ja som toto riesila (davnejsie, uz to bude aspon 5 rokov), a ak sa dobre pamatam, dali mi na slovensku cast trasy 1. studentsku zlavu (myslim, ze to bolo 50%) - len na tu jednu konkretnu trasu. Spytaj sa na to este pred cestou do Prahy, myslim, ze ti daju nejake tlacivo, kt. budu chciet potvrdit skolou .

A skus sa spytat aj kolko by ta stal spiatocny listok/2. zlava citystar - "Pokud váš pobyt na Slovensku nebude delší než jeden měsíc, zakupte si jízdenku City Star Slovensko. Jedná se o zpáteční jízdenku a cestovat na ni mohou jednotliví cestující, ale výhodná je zejména pro malé skupinky (do počtu 5 dospělých osob). Necháte-li si vystavit zpáteční jízdenku CityStar Slovensko, zaplatíte za český úsek cesty zákaznické jízdné se slevou 5 %, na slovenskou část cesty pak získáte slevu 25 % z jízdného v sousedské přepravě. Další spolucestující (až do počtu pěti) mají slevu 30 % na zákaznické jízdné v Česku i na jízdné v sousedské přepravě po Slovensku." - zial vyznat sa na strankach www.cd.cz mam stale problem, takze to tam teraz zanic nemozem najst, skopirovane to je z http://www.scpendolino.cz/cs_CZ/cenik/jizdne-slovensko/:/page.xhtml. - napr. ja som chodila do ba, 1 cesta asi 25e (nevyuzivam), spiatocna 35 al. 37.

No a vypocitaj, co sa ti viac vyplati :)

(Prave som pozrela, ze na tom tvojom linku ti to aj vypocita, kt. karta sa viac oplati (nekontrolovala som, ci od tej uspory odpocitali aj cenu karty:) - tak to len porovnaj s tou citystar)

Najrychlejsie asi fakt bude spytat sa zeleznic :)

Vela stastia