2 príspevky / 0 new
Najnovšie pridané
Obrázok používateľa ferou
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 3 týždne 1 deň
Zaregistrovaný/á: 29 jún 2009 - 17:23
Sankcie za nedodržanie oznamovacej povinnosti

Ahoj,

nepodarilo sa mi nájsť odpoveď na tento dotaz, tak zakladám nové vlákno. Onedlho si budem riešiť trvalý pobyt v ČR. Pred 4. rokmi som sa oženil s Češkou a sused Slovák ma vystrašil, že keď si riešil trvalý pobyt on, tak sa mu vyhrážali pokutou 50tis za to, že po svadbe neoznámil zmenu stavu na cudzineckej polícii. To je aj moj prípad, fakt mi nenapadlo, že v dnešnej dobe musím robiť poštára a oznamovať na každom úrade to, čo si možu vymeniť jednoducho oni sami...

V každom prípade sused dostal nakoniec pokutu "len" 5tis., ale stále ma hnevá, že za takýto neškodný priestupok vyžadujú takú šialenú pokutu a neviem ani nikde nájsť informácie o tejto pokute... Akú máte skúsenosť vy? Bohužiaľ, to že som sa oženil nezakryjem, pretože miesto kde sa idem prihlásiť na TP máme v SJM s manželkou...

Díky

Obrázok používateľa pali
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 2 týždne 11 hodín
Zaregistrovaný/á: 10 apr 2009 - 21:06
Ahoj,

Ahoj,

tiež ma to zaujíma, lebo som v podobnom stave. Osobne som nikdy nikomu nič nehlásil. Predpokladám, že ešte na koleji (pred 12 rokmi) ma prihlásili oni a potom zas odhlásili.

Trvalý pobyt by sa hodil z viacerých dôvodov. Ale viem žiť aj bez neho. Takže keby to malo stáť viac než povedzme pár stovák, tak budem veselo pokračovať v súčasnom stave.

Ako jedno z riešení mi napadá proste sa ísť prihlásiť, že som sa tu práve prisťahoval. Hneď následne si vybaviť prechodný pobyt. Za 2 roky môžem žiadať o trvalý (podmienka 2 rokov, ak som rodinný príslušník občana EU https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-cizince-obcane-eu-a-jejich-rodinni-prislusnici-trvaly-pobyt.aspx )

Díky