5 posts / 0 new
Najnovšie pridané
Obrázok používateľa Patrish
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 1 mesiac 4 dni
Zaregistrovaný/á: 8 jún 2017 - 13:12
Učiteľka v materskej škole Slovenka..?

Dobrý deň, chcela by som sa prosím opýtať či mi niekto vie poradiť..Môže Slovenka učiteľka pracovať v materskej škole? Je povinný plynulý český jazyk a pravopis? Má niekto skúsenosť s pohovorom alebo učením v materskej škole?

Pracujem na SVK učiteľka v materskej škole 5 rokov, rada by som išla vyskúšať učiť v Prahe, aktuálne ešte externe študujem na VŠ pedagogickej fakulte na SVK, ale chodievam len niektoré soboty, mohol by to byť problém v zamestnaní v materskej škole? 

Ďakujem za odpoveď

Obrázok používateľa Veronika_Vavrova
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 3 mesiace 2 týždne
Zaregistrovaný/á: 31 jan 2014 - 14:02
Ahoj, tak externa VS popri

Ahoj, tak externa VS popri praci asi nie je problem. Jednak nemas status studenta a jednak je to nieco, co robis vo svojom pracovnom case. Cestina v skolke je asi prirodzena. V skolke som sice nepracovala, ale da sa to predpokladat, pokial prave nechces vyucovat v nejakej specializovanej na jazyky. Nikto ta skusat nebude, z gramatiky uz vobec, staci plynula rec. Asi sama chapes, ze su to male deti, u ktorych je rozvoj jazyka dolezity a popravde deti vo veku 3-5 rokov vyslovene slovenskym slovam nerozumeju, napr.uplne zakladnemu Ako sa volas. Teda pokial su z ceskej rodiny a slovencinu nikdy nepoculi. Su aj deti, ktore sa chytaju, alebo ich zaujima cudzi jazyk - ale nepredpokladam, ze by toto bolo chcene v skolke. Este mozno tak v nejakej hodne alternativnej lesnej :-)

Obrázok používateľa Veronika_Vavrova
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 3 mesiace 2 týždne
Zaregistrovaný/á: 31 jan 2014 - 14:02
Malo tam byt nepracovnom case

Malo tam byt nepracovnom case, nie pracovnom....

Obrázok používateľa tester
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 2 mesiace 2 týždne
Zaregistrovaný/á: 2 dec 2012 - 00:56
V Montessori skolkach to vraj

V Montessori skolkach to vraj po slovensky veru nepojde.

Obrázok používateľa RomanS
Offline
Naposledy aktívny/a: pred 3 mesiace 5 dni
Zaregistrovaný/á: 7 júl 2008 - 10:39
podla mojich info je čeština

podla mojich info je čeština v materskej školke povinná, podobne na základnej škole. V stredoškolsko a vysokoškolskom školstve to nie je povinné.