Divadlo Viola - Smluvní vztahy

Krátký pohľad na to, ako dokážeme byť neslobodní v role zamestnanca. Dialógy sú absurdné a pritom možno nie ďaleko od toho, čo sa občas na pracovisku deje. Doporučujem si nájsť čas. Herecké výkony sú výborné, autentické.

Zaraď článok do kategórie: 

Vylosovali sme výhercov súťaže o vstupenku na divadelné predstavenia vo Švandovom divadle:

 

Kamene vo vreckách, hrajú Boris Farkaš a Miroslav Noga, štvrtok 16. 10. o 19:00

a

Zaraď článok do kategórie: 

Oznam pre vsetkych fanusikov divadla! 

Ponukli nam pre SomvPrahe.sk z Narodniho divadla 40% zlavu na vstupnom na pohostinske predstavenie opery Giuseppe Verdiho Rigoletto, ktore necely tyzden po bratislavskej premiere privaza subor Opery Slovenskeho narodneho divadla. Predstavenie sa kona v sobotu 12. Oktobra v Statnej opere. 

V hlavních rolích se představí Kyungho Kim, Leo An, Andrea Vizvári, Peter Mikuláš a Denisa Hamarová.

Zaraď článok do kategórie: 

Kým slnko prestane trucovať a ja definitívne oprášim brooklynské šifónové šaty, rosé a piknikové nádobíčko, prichádzam s tipmi na päticu fantastických indoorových akcií nadchádzajúcich týždňov.

1. TEDx Prague (25.5.)

Veľa času na rozmýšľanie už nemáte, nech vás teda presvedčí to, že má byť celý deň daždivo, kulinárske sondovanie v rámci Prague Food Festivalu stihnete i v nedeľu a kus kvalitnej inšpirácie ešte nikomu neublížil (myslím).

Predmet: Rezervácia: Komplic 14.3.

 

Dobrý deň,

rád by som zakúpil 2 lístky: sedadlo 7-8, rad 9;

Platiť nebudem. Myslím diamantovou, a ani len zlatou kreditnou kartou (tie som nechal deťom, ako sa to v podobných prípadoch zvykne robievať, všakže - a bontón.. bontón je základ) - tými nedisponujem a disponovať nebudem (samozrejme šlo o cudzie a mne bližšie neznáme deti, pretože iné nepoznám). Toľko v skratke na vysvetlenie a ospravedlnenie tejto  trápnej situácie.

Zaraď článok do kategórie: 

*Tak bol som si aj sám vedomý, že je to prinajmenšom neprehľadné, resp. aj asi s malou vypovedacou schopnosťou, lež nechcelo sa mi s tým patlať, ako sa vraví, a tak som sa s tým nepatlal, akože viem byť pohodlný až lenivý niekedy. Ale keď už som to sem vycapil, tak by sa ai patrilo aspoň nejaký ten úvod k tomu dať, takže aj vďaka Dominike som sa k tomu dotlačil.*

Zaraď článok do kategórie: 

Ako sa má presadiť kvalitný slovenský umelec alebo súbor v Prahe, pokiaľ nie je mediálne známy? Tentokrát konkrétne o Túlavom divadle.

Zaraď článok do kategórie: 

Celá pravda o nejslavnějším velkém blondýnovi na světě, jehož hlava už sice, pravda, hodně zešedivěla, ale duchem je stále mlád, je obsažena v autobiografickém divadelním představení "Pierrovi Richardovi. Do vyžádání".

Zaraď článok do kategórie: 

Príďte si posedieť do prostredia umeleckej galérie a vydavateľstva časopisu Umělec.

 

[ibimage==478709==Velky_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_nalavo]

 

 

Zaraď článok do kategórie: 

Twist

Už som stihol v živote postrádať všeličo. A veru aj všelikoho. Po tých rokoch, už som si zvykol. Vždy to nejako prebolí, prehrmí, prekumuluje, preletí, pretečie, prejde. A ostanú spomienky, so stávkou na istotu, radšej len tie pekné.
Takto cezo mňa preleteli všetky moje lásky, idoly, miesta, priatelia, kapely, v ktorých som hrával, kolegovia, s ktorými som tvoril, cigarety, s ktorými som skončil, ľudia, ktorých som stretol, objal, spoznal, miloval, nenávidel, obdivoval.

Zaraď článok do kategórie: 

SvP soap o...

[ibimage==466548==Velky_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_nalavo]Včera bolo prvé tohtoročné Collégium...a tak som sa (nie len) kvôli dojmom z neho, zamyslel...devil

Zaraď článok do kategórie: 

Divadlo

 

COMICA ECONOMICA VŠE PRAHA

 

HĽADÁ

nové, slovenské tváre do satirickej hry Úrad a Rybia Angína.

Konkurz sa uskuteční dňa 7. 3. 2011, v priestoroch Vysokej školy ekonomickej v Prahe, č. miestnosti RB 338 od 18:00.  Divadlo pôsobí od septembra 2010 a stále sa rozširuje.  

Normal
0

21

false
false
false

SK
X-NONE
X-NONE

Prídite medzi
nás! Stále hľadáme nových členov!! Hranie, predvádzanie, kreativita, tvorivosť
a hlavne zábava!!!

 

Pre podrobné informácie kontaktujte: mauerica@gmail.com

 

 

Už teraz sa tešíme na každého záujemcaregular_smile 

 

S pozdravom regular_smile DIVADLO COMICA ECONOMICA

Zaraď článok do kategórie: 

Čierna Labuť. Veľa z vás pozná Bielu labuť, známy obchod, ale čierna? Čierna Labuť je café a divadlo (československá scéna) vedľa Bielej labute, s úžasným príjemným priestorom pre rôzne predstavenia a vystúpenia. A okrem toho má úžasný balkón, kde zo šiesteho poschodia vidieť úžasný výhľad na Prahu.

V spolupráci Labute a SomvPrahe.sk sa chystáme tento priestor využívať na rôzne pravidelné zaujímavé akcie (filmový klub, čitateľský klub, filozofický klub, tanečné či umelecké workshopy) atď.

Zaraď článok do kategórie: 

Ahojte

Opäť tu máme parádnu akciu pre členov SomvPrahe.sk, a to konkrétne pre všetkých, nerozhodných, váhajúcich, či takých ktorí si kúpenie lístkov na stredňajšie predstavenie SĽUKu v Prahe nechávali na poslednú chvíľu.

Od tejto chvíle si ich môžete za jednodtnú cenu - 150 Kč, jedná sa o dopredaj vstupeniek, takže nie je možné si kúpiť konkrétne miesta, resp. zaručiť že budú všetky zakúpené vstupenky vedľa seba. Hlavne ich ale objednávajte rýchlo, lebo sa pri takejto cene bude po nich prášiť.

Zľavnené vstupenky sú zo všetkých sekcií divadla, takže sa kľudne môže stať, že sa dostanete na tie najlepšie miesta kde stála vstupenka pred tým 500 a viac Kč.

Aký je postup?

Pokiaľ máte záujem o zľavnený lístok/lístky, napíšte na email lenka@goproduction.cz o koľko lístkov máte záujem, vaše meno, a vo vstupe do divadla Hybernia bude špeciálny stolík/pokladňa kde si tieto lístky budete môcť pred predstavením vyzdvihnúť. Lenka by vám mala každú rezerváciu potvrdiť.

Všetkým prajeme krásny zážitok so SĽUKom!

Zaraď článok do kategórie: 

Napriek tomu, že "robiť rozhovory" nikdy nebude brané ako "umenie", (BTW: je umenie urobiť dobrý rozhovor s osobnosťou?) po dnešnom prečítaní textu, ktorý mi utiekol v minulotýždňovom Reflexe je možné smelo tento text označiť za slovný artefakt....

Pavlíno, Richard - RESPECT !

http://www.reflex.cz/Clanek34692.html

 

"Tak pojďme na povrch ...

 

Ne, to je v pořádku. Vím, že jste honila zločince v pořadu Na vlastní oči, takže teď honíte mě.

 

Zaraď článok do kategórie: 

Divadlo na zámku

 

V nedeľu sme boli na fantastickom divadle (muzikále), v dedinke Dobřichovice, cca 30 km za Prahou. O ôsmej večer na nádvorí miestneho zámku (s úžasnou zámockou reštauráciou) hrali ochotníci s niektorými profesionálnymi hercami (Jan Rosák, Pavel Landovský, Pavel Vítek...)  Hrabalovu hru o pive a medziľudských vzťahoch - Postřižiny.

Súčasťou predstavenia bolo aj kúpanie dvoch sympatických slečien v pivovarskom sude :), skok z pivovarského komínu, predávanie špeciálneho Postřižinského piva a (neplánovane) aj desaťminútová prehánka akurát cez prestávku. Ostatne, pri nej sme využili veľmi praktickú vec ktorú sme dostali k vstupenke - "Emergency poncho" :)

Zaraď článok do kategórie: 

Základom filmovej recenzie by malo byť asi doporučenie potenciálnému divákovi, čí obetovať  niekoľko desiatok minút, (v tomto príprade 130) aby si kúpil lístok do kina evevntuelne -  povedané dnešným marketingovým jazykom  - aby „inak zkonzumoval produkt“ ktorý je výsledkom niekoľkoročnej práce obrovského množstva ľudí a ich úsila. Obzvlášť pokial ide o film z rozpočtom 10 miliónov Euro.

Zaraď článok do kategórie: 

Berco Balogh ako na jednen z mála populárnych spevákov študoval spev a je to na ňom poznať. Štýlovo sa jeho hudba ťažko zaraďuje, pretože prešiel  od jazzu az po niečo, čo pripomína Hip-Hop rokov 90tych. (išlo o projekt s Fredym Aisym). Rovnako jeho najznámejšia * skladba Farbami dnes dýcha noc, je tažko zaraditeľná - ale tento krát nie štýlovo ako z časového hladiska. V roku 1988 s ňou vyhral domácu súťaž ešte v socialistickej estrádnej súťaži Bratislavská Zlatá Lýra.

Zaraď článok do kategórie: 

Vo všetkých "hudobných reláciach" jedinej monopolnej televízie ktorá na slovensku vtedy fungovala pôsobili ako zjavenie. Ich Klipy nie sú nijak výnimočné, ale tá hudba, hlasový prejav, rytmika, nápaditosť. Bezkonkurenčné.

Spevák Galo na jeho nešťastie potom tuším začal aj nejaký ten teenagerský program v TV moderovať... kde svoje hlasové kvality až tak prejavovať nemohol. Ale vo všetkých skladbách ktoré poznám, je jeho práca z hlasom asi najpremakanejšia zo všetkých jeho generačných speváckych kolegov.

 

Zaraď článok do kategórie: 

Bolo to takto... Peter Pištánek napísal pred rokmi poviedku HuRyTan
(Hudba, Rytmus, Tanec) a po X rokoch na to, na základe tejto poviedky Juraj Nvota
natočil film...Podľa mna ide o najlepší slovensky ponovembrový film, trochu smutnejší ako Hřebejkove láskave komédie z čias komunizmu - Muzika dokonale vykresľuje šedivú, beznádejnú atmosféru - 70tych rokov. Vyborné herecké obsadenie, škoda že film má potenciál osloviť len ludí z Čiech a Slovenska.

Zaraď článok do kategórie: 

Stránky