Články s praktickými radami a informáciami pre život v Prahe

praha

ahojte som tu novy a rad by som sa opytal ci je mozne prestahovat sa do prahy ked na slovensku mam pozicku ?

a mam aj dieta neviem si predstavit ako ju budem platit alebo ci sa neda preniest do ceskej repupbliky aj pozicka ktoru mam 

 

Zaraď článok do kategórie: 

Tichá noc veľká noc

Kýbel zemiakového šalátu, kilo rezňov a mamin šľahačkový koláč ktorý nieje tak celkom od mamy, ale celkom my made a popoluška. Nechcem vstať utorok do práce a vlastne, asi to bude pre mňa celkom psychicky aj fyzicky náročné. Od štvrtku totiž neexistujem. Existujem, ale v nejakom začarovanom svete kde sa len pije a je. To je asi planéta Pluto – presne tak si ju totiž predstavujem. Alebo ešte lepšie. Čítali ste malého princa? Pristál niekde v neznáme. Tak práve tam som teraz ja.

Zaraď článok do kategórie: 

Titanic

Vždy všetko pokazím. Keď mi dáš do ruky nerozbitnú guľu tak ju rozbijem. Nahlas vyslovujem pripomienky k tým chleboidným teniskám a legínam na zle odfarbenej blondýne, čo chúďa zjedlo až moc burgerov z káefcéčka - a kazím jej mienku o jej dobre myslenom autfite na jej prvé rande s chlapcom z nejakej zufalej, ale nádejnej zoznamky. Za to si môže ona . Rovnako ako ja za všetky moje pokazené vzťahy nevzťahy. musím byť stále do niekoho zamilovaná. A keď nie, niečo so mnou nieje v poriadku a mala by som navštíviť ortopéda. Alebo psychiatra?!

Zaraď článok do kategórie: 

Nadviazali sme spoluprácu s jazykovou školou Oxford House, ktorá funguje už vyše 16 rokov. Ponúkajú veľké možstvo rôznych kurzov pre zlepšenie úrovne angličtiny, získanie certifikátu alebo vás naučia písať motivačné listy a životopisy v angličtine, čo je fakt užitočná vec.

Zaraď článok do kategórie: 

stalker

A zajtra začne plynúť môj deviaty mesiac tehotenstva. Alebo inak: deviaty mesiac pobytu v Prahe. 

Zaraď článok do kategórie: 
Železničný dopravca LEO Express, známy svojimi modernými zlato-čiernymi švajčiarskymi vlakovými súpravami, zahájil predpredaj lístkov na trasy medzi Prahou a Košicami. Lístok bežne vyjde na 569 Kč, pri včasnom nákupe sa dá kúpiť už od 349 Kč. V rámci cateringu pribudli v ponuke bryndzové halušky. 
 

Čokoládovo

Som typické dieťa strednej Európy a tak som si vždy myslela, že nič lepšie ako bryndzové halušky, kapustnica, sviečková či segedín, neexistuje. Nehovorím, že pohrdnem tradičným vepřom, knedlom a zelom, ale objavila som čaro chuti niečoho, čo sa mi okamžite dostalo do mozgu. Delikátna chuť španielskych potravín a výrobkov nenechajú chladným ani oravského baču.

A tak som sa rozhodla navodiť vám chuť na tieto dobrôtky.

Zaraď článok do kategórie: 

Krajský súd v Brne v piatok 19.9.2014 vydal uznesenie, podľa ktorého majú občania EU s prechodným pobytom v ČR právo voliť v komunálnych voľbách podobne ako tomu je v európskych voľbách. Doteraz totiž úrady odmietali zapísat do zoznamu voličov občanov EU s prechodným bydliskom v ČR. Dôvodom je znenie zákona, ktoré vyslovene uvádza, že na účasť v komunálnych voľbách je potrebný trvalý pobyt. Avšak na získanie trvalého pobytu v ČR tu musíte mať 5 rokov nahlásený prechodný pobyt, zatiaľ čo pre občanov ČR je získanie trvalého pobytu len otázkou evidencie, teda jednej návštevy úradu.

Zaraď článok do kategórie: 

Zaraď článok do kategórie: 

Občas premýšľam, konkrétne ktorá súčasť môjho bukolického detstva, plného čučoriedkových výprav, voňavých kysuckých lúk a romantického vláčikovania po Slovensku a neskorších teenage liet strávených prevažne v spacáku (najlepšie v nie úplne vysloviteľných severoeurópskych dedinkách bez signálu) zo mňa urobila ten ultramestský typ, akým som dnes. Ak ma niekedy uvidíte zapálene turistikovať v goretexových botkách, šibrinkujúc trekingovými paličkami alebo láskyplne zakladať táborák s country piesňou na perách, okamžite volajte 158, lebo sa jedná o jasný únos a omámenie narkotikami.

Zaraď článok do kategórie: 

Pred par mesiacmi som bol osloveny redaktorom slovenskeho tyzdennika Trend, aby som napisal svoj osobny nazor, preco slovaci odchadzaju do Prahy a preco sa uz nechcu vratit spat na Slovensko. Ako amatersky pozorovatel, ktory zblizka pozoruje takeho cloveka v zrkadle uz dlhych sedem rokov, si dovolim uverejnit tento nazor na tom navhodnejsom mieste – blog na somvprahe.sk

1.    Socioekonomicke predpoklady

Zjavila sa mi Panna Mária. Včera asi o 14:42 na Jiřího z Poděbrad, akurát ma mrzí, že som vyrazila len v džínsoch. Skôr, než obvolám saleziánov a bulvár, prichádzam s exkluzívnym súhrnom udalostí.

Zlodejina v Prahe

Už druhý krát som v Prahe prišiel o bicykel. Preto som si obnovil inzerát s ponukou služieb, aby som zarobil na ďalší regular_smile.gif  Má niekto z vás podobnú skúsenosť s dlhoprstými? Ako na to reagujete? Ja som asi príliš doverčivý a možno nezodpovedný, že nechávam cez deň zamknutý bicykel vonku pred barákom, no než by som sa prisposobil a zmenil na klasického, opatrného pražáka, tak to radšej zmením posobisko (krajinu).

Zaraď článok do kategórie: 

   Praha – mesto dýchajúce históriou, očarujúce jedinečným profilom.

   Môžem povedať, že som si ju zamiloval na prvý pohľad. Už len cesta z jedného konca mesta na druhý je zážitkom, akousi vyhliadkovou jazdou.

   Život tam je rušný; nielen turisti, ale aj Pražania sa vedia zabávať do rána, utužovať vzťahy s priateľmi, dokázať po náročnom dni zresetovať. Zábavu doslova vyhľadávajú, žijú s ľahkosťou.

Je asi len málo vecí, ktoré sú obťažkané emóciami viac než jedlo. Zoškrabávanie nenávidenej šunkovej pomazánky pod stôl v škôlke, vôňa vyprážaného karfiolu, ktorý nám ocino varieval každý večer, kým bola mama na služobke, Luckina maxitermoska s vývarom, keď som horúčkou už nevládala ani stáť na nohách… A potom varenie polnočnej marmelády v Nórsku, neporaziteľný puch kimči v chladničke môjho kórejského ex, škótska maringotka a nekonečné variácie na pasta pesto, fotky z Katkinej michelinskej cesty ako posledného želania jej umierajúceho manžela… 

Zaraď článok do kategórie: 

Kto potrebuje oba výpisy (zČR aj zo SR) z trestného registra (TR) ako som potreboval ja pri nástupe do novej práce tak tu je návod ako to bolo ku dňu 7.2.2014

na "výpis z evidencie rejsříku trestů fyzických osob" = čo je výpis z registra trestov v ČR potrebujete iba občiansky preukaz a dá sa vybaviť na pošte v ČR. takže to by malo byť bez problémov. Poplatok ku dňu 5.2.2014 bol 100,- Kč

 

Zaraď článok do kategórie: 

Ahoj všetci, 

preposielam dosť pádne argumenty, prečo si poriadne čistiť zuby a neflákať to :-), aby ste nemuseli riešiť plombičky atď. 

Janka T.

Doplňující informace k obsahu: Úhrada amalgámových výplní hrazených z veřejného zdravotního pojištění je zcela nedostatečná a nepokrývá ani náklady na jejich zhotovení. 

Na rozdíl od politiků Vám otevřeně sdělujeme, že situace ve financování stomatologické péče dostoupila kritického stavu, kdy již není možné některé výkony hradit z veřejného zdravotního pojištění.

Zaraď článok do kategórie: 

Kam na rande: BARY

Zaraď článok do kategórie: 

Uz dlhsiu dobu vyuzivam spolujazdu na tejto skvelej stranke. Setri to peniaze, pocitovo to skrati cas vodicovi, realne spolujazdcovi, clovek stretne novych ludi, je to pohodlnejsie a ekologickejsie. Ale nie je vsetko zlato co sa blysti, urcite percento negativnych, ba priam zivotu ohrozujucich situacii uz nastalo. A momentalne, pred sviatkami, je z coho vyberat, ved vsetci idu domov naraz - luxusne auto, sofer s 5* ohodnoteny rychlou jazdou, aby sme boli co najskor doma.

Zaraď článok do kategórie: 

Stránky