Ahojte, kto má záujem a súhlasi, tak nech podpíše petíciu aby bol 28.10. u nás na Slovensku uzákonený za štátny sviatok a neostal len ako pamätný deň. Je to historicky významný deň pre čechov ale aj pre slovákov, pretože oba národy získali nezávislosť a na Slovensku sa vďaka ČSR začali budovať školy, ktoré za Rakúsko-Uhorska nevznikli a nikdy by sa tak ani nestalo. Preto si myslím, že takýto významný deň by mal byť u nás ako štátny sviatok, rovnako ako to je aj v ČR, a nie len obyčajný pamätný deň, o ktorom súčasná generácia mladých ľudí ani len netuší. Takéto veci si treba pripomínať.

Zaraď článok do kategórie: 

Ahojte,chcem ísť na strednú do Prahy. Čo sa týka prijímačiek je to zložité kvôli češtine alebo budú nejaké výnimky? A keď áno tak aké?

 

 

Zaraď článok do kategórie: 

Dlho som sem nič nepridala. A keď som tak rozmýšľala, čím by som vás zaujala, vzdala som to. V kinách letí 50 odtieňov sivej a moje jarné zapálené lýtka, sa na  ľahké porno s „príbehom bez pointy“ nejak  nechytytajú.  Ale predsa len sa snažím nejaký ten odtieň mňa vrhnúť na vás, aby ste sa aspoň trochu (možno) pobavili, chytili za hlavu, alebo vytiahli zo zásuvky vreckovku a poplakali ste si nad mojím žalostným osudom.

Zaraď článok do kategórie: 

stalker

A zajtra začne plynúť môj deviaty mesiac tehotenstva. Alebo inak: deviaty mesiac pobytu v Prahe. 

Zaraď článok do kategórie: 

happyend

Neveríte na rozprávky so šťastným koncom aj v bežnom živote? Ja som uverila. A aj napriek tomu, že rozprávka sa nekončí a pokračuje novými dielmi, jedna kapitola tej mojej, príde k svojmu záveru. 

Zaraď článok do kategórie: 
Železničný dopravca LEO Express, známy svojimi modernými zlato-čiernymi švajčiarskymi vlakovými súpravami, zahájil predpredaj lístkov na trasy medzi Prahou a Košicami. Lístok bežne vyjde na 569 Kč, pri včasnom nákupe sa dá kúpiť už od 349 Kč. V rámci cateringu pribudli v ponuke bryndzové halušky. 
 

popoluška

Uf. v sobotu to bude pol roka od momentu, čo som sem definitívne prišla žiť. A tak sa teraz strácam v cigaretovom dyme a ďakujem sebe samej, sebecky. Mám dvadsať, posledný sladký mesiac a potom príde trojčíslie sedmičky, šťastnej sedmičky, ako to sama nazývam. Dospievam. Mením sa. Rastiem. Silniem. Otáčam sa dozadu na moje dospelo-nedospelé sny s ktorými som sem prišla a kútiky pier sa mi rozbiehajú úsmevu naproti. Realita je iná. Malé dievčatko čo prišlo zmeniť svet som bola. Akoby to len včera bolo, keď sa mi do snov vkrádali ilúzie o prešťastne-šťastnom novom živote.

Zaraď článok do kategórie: 

(voľné pokračovanie článku Ako sa mi žije s osobnou asistenciou)

Zaraď článok do kategórie: 

Posadte sa, spravte si svoj oblubeny  napoj, uvolnite sa... zavrite oci a doprajte si chvilku relaxu.

Mozete sa naladit na svojich predkov a na kus slovenskej domoviny pri pocuvani a sledovani nasledujuceho videa. Niekedy pri vsetkych starostiach a povinnostiach, ktore clovek ma a pri vsetkom co od neho ludia ocakavaju je potreba sa vratit nacerpat inspiraciu a energiu k zakladom / korenom.

Este raz zelam vsetkym prijemnu nedelu. Pocasie je presne take ako ma byt ;)

Zaraď článok do kategórie: 

odmlčanie

uff, len ako by to včera bolo, čo som vám pohltená láskou a čarom týmto mestom písala o tom, že som sem išla akoby snom oproti. Dýchať vôňu veľkomesta a nechať tú ostrosť novoty zachádzať až pod kožu. ako by to bolo len včera, čo som sa vám chválila tými záhadnými motýľmi, o mi lietali v bruchu -lebo som sa napila nápoja zvaného láska. A teraz, je to štyri mesiace čo som tu. Je po láske aj po prvotnej eufórií, dokonca aj strachu z toho, ako ma príjme tento historický skvost a ľudia v ňom. Čas plynie neskutočne rýchlo a hodiny ako by zvýšili svoje tempo. Štyri mesiace.

Zaraď článok do kategórie: 

Pred par mesiacmi som bol osloveny redaktorom slovenskeho tyzdennika Trend, aby som napisal svoj osobny nazor, preco slovaci odchadzaju do Prahy a preco sa uz nechcu vratit spat na Slovensko. Ako amatersky pozorovatel, ktory zblizka pozoruje takeho cloveka v zrkadle uz dlhych sedem rokov, si dovolim uverejnit tento nazor na tom navhodnejsom mieste – blog na somvprahe.sk

1.    Socioekonomicke predpoklady

Tak ako asi kazdy z nas sa vydavam niekedy domov, niekto castejsie niekto menej casto, niekto autom, niekto vlakom, autobusom...
Po ceste, a teraz myslim autom, sa moze vselico prihodit. Kedze mam cerstvu a velmi negativnu skusenost tak by som sa s vami chcel podelit o niekolko ponauceni ktore som si z toho celeho procesu zobral (detaili budu nizsie) a ze ten proces trval dlho:

1. Trust no one (neverte nikomu)
2. Dokumentujte
3. Mluviti stribro mlceti zlato
4. Nic nepodpisujte na mieste
5. Budte aktivny (nie na mieste) a rozporujte hluposti

Zaraď článok do kategórie: 

Release 2.0

Cítím, že som sa zasekol v Prahe..., v živote... Hľadám tajomný kláves s príznačným názvom #Reset. Vertikála týchto čudesných pocitov nie a nie doručiť mi uspokojivú odpoveď. Kríza stredného veku
dala zbohom zbraniam už pár rôčkov nazad, zostala len snaha nájsť obyčajný kus prahobyčajného šťastia.

Možno mi niekto poradí tú správnu cestu, ten správny uhol pohľadu typu: "Tam..., pod stolom,
vľavo dole..., tam je ten tvoj správny Reset..." Ja ho však stále nenachádzam a verte mi, už to skúšam dlho, príliš dlho...

Zaraď článok do kategórie: 

Slováci v ČR

Ahoj,

Som tu nový, tak si nie som istý, či tu už takáto, alebo podobná téma bola. Ak sa náhodou opakujem, tak sa vám ospravedlňujem.

Zaraď článok do kategórie: 

Predmet: Rezervácia: Komplic 14.3.

 

Dobrý deň,

rád by som zakúpil 2 lístky: sedadlo 7-8, rad 9;

Platiť nebudem. Myslím diamantovou, a ani len zlatou kreditnou kartou (tie som nechal deťom, ako sa to v podobných prípadoch zvykne robievať, všakže - a bontón.. bontón je základ) - tými nedisponujem a disponovať nebudem (samozrejme šlo o cudzie a mne bližšie neznáme deti, pretože iné nepoznám). Toľko v skratke na vysvetlenie a ospravedlnenie tejto  trápnej situácie.

Zaraď článok do kategórie: 

Slovenský bľud

/myslím, že to môže mať tak 10 rokov/

*****************************

snad se dilo podari

**************

Keď som tak raz po zotmení opäť odprevádzal priateľku domov a opäť som si so záujmom prezeral tie rôzne hybridné rasy vytvorené slovenským plebejským psíčkarstvom, resp. psíčkarským plebsom (neviem sa rozhodnúť, ktorý výraz lepšie znie), opäť ma napadla ďalšia z mojich ideí; ČO, RAZ, KEĎ budem veľký a bohatý..

Zaraď článok do kategórie: 

(ne)celebrity folklóru.

Odporúčam si pozrieť dokument. Dokument je zaujímavý pre tých, čo sa zaujímajú o folklór z východu z okolia Hornej torysy. Osobne Mira poznám, len škoda, že ja to naživo neuvidím. Snáď to bude v archíve. 2.1.2013 o 19:40 (Ne)celebrity - Miroslav Fabián STV2
Medailón folkloristu Miroslava Fabiána zo Sabinova. Réžia Peter Navrátil.

Zaraď článok do kategórie: 

Mojej najmilsej babke

Neviem, ako zacat.

Sedim v Prahe, cez zaluzie na mna dopadaju slnecne luce a konecne vidim modru oblohu.

Zaraď článok do kategórie: 

predmet: Žiadosť

 

Dobrý deň p. Matovič,

 

Obraciam sa na Vás, ako na svojho poslanca, ako svojho zástupcu v NR SR. V posledných parlamentných voľbách som volil práve Vaše zoskupenie, a Vy ste odo mňa získali jeden z mojich preferenčných hlasov.

Zaraď článok do kategórie: 

Ber alebo neber

V Prahe žijem pekných pár rokov. Dokonca toľko, že si vyhradzujem právo na akékoľvek zaváhanie a amoky. Aj tento nápad, ktorý ďalej popíšem bol možno len akútny skrat v myslení, alebo výsledok dlhodobej nespokojnosti. Ani neviem, ale to nieje dôležité.

Zaraď článok do kategórie: 

Stránky