Valentín!

Sofistikovaná továreň na sny od syna Vivienne Westwood, francúzske macarons s osudovým telefónnym číslom, voňavé bublinky či večera v oblakoch? Rezervujte čo najskôr, alebo si užite v piatok čaro výnimočne tichej domácnosti.

 

1. Agent Provocateur 

Ak sa aspoň trochu zaujímate o svetové dianie, určite vám neuniklo, že kabínka Agent Provocateur bola nedávno vyhlásená za absolútne najsexy miesto v NYC. V rámci valentínskeho sightseeingu by ste pražskú pobočku tohto lingerie kráľovstva rozhodne nemali vynechať.

agent provocater

Možno ste mierne podcenili domácu prípravu v podobe ich veľmi politicky nekorektných reklamných spotov s Ditou von Teese alebo Kylie Minogue; butik každopádne úplne vyzýva k objavovaniu a budoárovité kabínky sú uspôsobené na špehovanie partneriek pri skúšaní. Ach a tie parfémy…!

Na romantické večere si následne už pravdepodobne ani nespomeniete, vrelo ale odporúčam aspoň expresnú zastávku v blízkom Buggsy’s bare a ich úžasný signature drink Buggsy’s Rose, ako stvorený na valentínske nálady.

Agent Provocateur, Pařížská 12, Praha 1 (metro A: Staroměstská), www.agentprovocateur.com

 

2. Osudový macaron v St. Tropez

Macarons

foto: cukrarnatropez.cz

Jedna z najlepších cukrární v Prahe sa tento rok rozhodla pomôcť osudu usporiadaním makaronkovej zoznamky. Priamo v cukrárni alebo na ich webe môžte (bezplatne) až do 13.2. vyplniť stručný zoznamovací formulár, ktorý následne cukrári zapečú do farebných macarons (jeden za 29 Kč) a na Valentína pustia do obehu.

Zapojte sa tu, prípadne si počkajte a na Valentína príďte i s fúrikom. Vhodné i ako originálny darček pre mlsných singles!

Cukrárna St. Tropez, Vodičkova 30 – pasáž U Nováků, Praha 1  (metro A: Můstek)  cukrarnatropez.cz

 

3. Večera v Aureole 

O Aureole mi so zasneným výrazom len nedávno povedala ultragurmánka K., ešte dodnes sa spamätávajúca z päťhviezdičkového servisu, vynikajúceho jedla (dve slová: jedlé orchidey!) a prekrásneho výhľadu. Aureole je ofiko najvyššie položenou reštauráciou v Prahe a ak máte chuť svoj objekt záujmu tento rok vziať na večeru s maximálnym romantickým kvocientom, prihláste sa čo najskôr. Špeciálne valentínske menu (3600 Kč) zahŕňa Moët i nejaké tie ustrice;)

 aureole.cz

foto: aureole.cz

Aureole, City Tower, Hvězdova 1716/2b, Praha 4 (metro C: Pankrác) aureole.cz

Aureole vyhled

foto: aureole.cz

Lacnejšou alternatívou nech vám je moja obľúbená Café de Paris, ktorá tento rok tiež sľubuje netradičné valentínske menu. Ak vás nedostanú do nálady ani útulne stlmené svetlá, Piaf, vynikajúca francúzska kuchyňa a charizma Malej Strany, dajte si v teple domova refrén s Haberom v upnutých džínsových kraťasoch a skúste to zas o rok.

 

4. Hračky od Lush

Britské kúpeľové impérium Lush má tento rok mimoriadne vydarenú valentínsku kolekciu masážnych olejov (250 Kč) a už tradične nádherne voňavé bublinkové kúpele (130-160 Kč) majú medzi upevňovačmi vzťahov tiež vynikajúcu povesť.

Lush

Lush, OC Palladium (metro B: Náměstí republiky) http://www.lushcz.cz/

 

5. Mash-up v Hub

Populárny hangout kreatívnej, talentovanej a progresívne mysliacej pražskej smotany sľubuje vo štvrtok azyl pre valentínskych alergikov. Na programe je niekoľko prezentácii čerstvých projektov, networking a party na bare.

Hub, Drtinova 10, Praha 5 (metro B: Anděl) http://prague.the-hub.net/

Viac na: http://praguestateofmind.wordpress.com

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (1)

  • Obrázok používateľa Stando013
    to má byť nejaká reklama, či
    Stando013

    to má byť nejaká reklama, či o čo ide, tam sa máme stretnúť pred tým pivom valentínskym?  náramné majú na florenci, za 24 12-stku Budvara a bororo za 22, tak čo bejby, prídeš?;)

    feb 12, 2013