Tohtoročný Signal festival zhasol

Keď začal pred 4 či 5. rokmi Signal festival, bol som nadšený. Zauímavé mappingy, svietiace objekty, originálne nápady so svetlom. Každý ďalší ročník mi prišiel lepší a lepší. Teda, ten minuloročný mám pocit, že ma už nezaujal až tak moc.

No a tento rok?

Clé zle. Šialené davy ľudí v celom meste v kombinácii s poväčšine nezaujímavými projektami, rozťahanými po celom meste.

Úplne ma sklamal Staromák, kde to zvyklo byť vždy skvelé, ale tentokrát vôbec nebol využitý mapping, a fasáda slúžila len ako obdĺžniková plocha pre premietanie multi farebných obrazov. Nuda. Z ostatných vecí si moc nepamätám, až na veľké svietiace postavy a kreslenie na obrazovku pri Vltave.

Tie postavy sa mi naozaj páčili, a viem si predstaviť, že keby boli umiestnené v jednej kompaktnej oblasti, kde by boli na každej ulici a bol by z nich zložený záujímavý príbeh, tak by to bolo super. Čo sa týka vyjadrenia pohybu a emócií mali veľký potenciál. Takto ako boli rozťahané cez pol mesta, to ale moje nadšenie rozdrobilo. 

Celkovo, pri takto veľkej akcii už by stálo zvážiť uzavrieť niektoré ulice pre dopravu, jednoduchšie by sa chodilo po meste, miestami to bol fakt veľký chaos pre chodcov aj pre šoférov. Uzavretie niektorých ulíc alebo mostov by zároveň ponúklo možnosť priamo na tých uliciach či mostoch umiestniť nové svetelné prvky ktoré by s ňou pracovali a dotvárali. Celkovo mosty neboli využité a pritom ich je v Prahe toľko a tak rôznorodých.

P. S. Na kampe bol možno zaujímavý 3D mapping, platený, a ktorý by som si v rámci minuloročného nadšenia z festivalu kľudne zaplatil. Tento rok som bol ale znechutený, sklamaný a unavený tými davmi a tak som nemal už náladu si za to pripácať, pozrel som si akurát kúsok spoza plotu. Napíšte či to stálo za to, a čo z tohtoročného festivalu zaujalo vás.

 

www.pravda.sk

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (4)

 • Obrázok používateľa tesar_dali
  tesar_dali

  Mal som podobný pocit. Vrcholom bol zákaz vstupu k 3d projekcii z hora od ujezdu aby každý musel prejsť okolo stánkov s občerstvením na kampe. Čakaciu dobu mohli organizátori využiť na predstavenie expozícií, ich autora a jeho zámer. Výrazne by to podľa mňa znížilo počet sklamaných návštevníkov. Mobilnú aplikáciu som si po prečítaní hodnotení ani neinštaloval.

  okt 20, 2016
 • Obrázok používateľa Romlis
  Romlis

  stacilo to napisat takto: Cele zle!

  okt 20, 2016
 • Obrázok používateľa Lwcik
  Lwcik

  Tak tak... problémom bol hlavne rozpočet... wow efekt po prvých 2 ročníkoch pominul, tým pádom Signal prišiel o investorov a kvalitných dizajnérov a musel tento rok nafukovať nafukovačky na zaplnenie miesta :)

  okt 21, 2016
 • Obrázok používateľa Kamil7
  Kamil7

  V zhruba rovnakom období ako je tu Signal festival bolo niečo podobné, ale v omnoho väčšom štýle v Berlíne (festival Berlin erleuchtet 30.9.-16.10. a súbežne Festival of Lights 4.10.-16.10. ) - práve preto, že mám rovnaký pocit, že v Prahe to upadá, som tento rok šiel aj do Berlína.

  Aj tam bolo dosť veľa ľudí, ale tým, že to bolo na vyše 60 miestach a hlavne - trvalo to celé dlhšie, taký nával som tam nezažil.

  okt 26, 2016