Tichá noc veľká noc

Kýbel zemiakového šalátu, kilo rezňov a mamin šľahačkový koláč ktorý nieje tak celkom od mamy, ale celkom my made a popoluška. Nechcem vstať utorok do práce a vlastne, asi to bude pre mňa celkom psychicky aj fyzicky náročné. Od štvrtku totiž neexistujem. Existujem, ale v nejakom začarovanom svete kde sa len pije a je. To je asi planéta Pluto – presne tak si ju totiž predstavujem. Alebo ešte lepšie. Čítali ste malého princa? Pristál niekde v neznáme. Tak práve tam som teraz ja.
Toto sú moje prvé sviatky mimo domov. Asi bolo na čase – alebo, raz to predsa muselo prísť, veď chcem nechcem – starnem. Ale aj tak je to maximálne čudný pocit, že ma dnes nečaká žiadna dedinská diskotéka, na ktorej obvykle dostanem cez hubu od nejakého dievčaťa z lazov, ktoré si pomýlilo fitko s diskotékou a prišlo v teplákoch. Plus teda, super trendy doplnok ktorý z nej spraví sexy kočku – flitrovaný topík za 3,20 fosforovej farby, ktorý dostanete ako darťek k nákupu v každom čínskom obchode, ak prekročíte hranicu nákupu nad dvadsať eur. Nie, dnes tu nebudem hejtiť dievčatá z malebných lazov, čo pri bare vždy nastojáka dali jeden fernet a zapili to pivom a potom balili podgurážených dvadsiatnikov, čo mali pred kulturákom odstaveného tatinkovho bavoráka. Pointa je v tom, že som dostala cez hubu. A druhá, stratená pointa je v tom, že keď som sa posťažovala chlapcovi, do ktorého som bola vtedy šialene zaľúbená - samozrejme že platonicky – povedal, že ju nájde a zabije. A od vtedy som ho nevidela.. No a potom je tu ešte jedna smutná storka z veľkonočnej diskotéky, keď som bola opäť platonicky zaľúbená a pod vplyvom nejakého zázračného moku, som mu spravila škandalóznu žiarlivostnú scénu.. Ale to už sú až príliš interné informácie.

No a toto teraz nezažijem.
Rovnako ani to, ako ma chodili oblievať kamaráti mojich bratov. Jemne ma vyšibali, naliali na krk trochu nechutne smradlavej voňavky, ja som im dala po kindervajci a bola som spoko a spoko boli aj oni. Lenže, potom prišiel na rad sud, potom, rieka, vodopád. Krik, útek, snaha sa skryť. Neviem, čo si o tom myslíte vy, ale podľa mňa, toto k tomu pondelku proste patrí! Rovnako tak priamoúmerne nalievať aj kupačom aj sebe a potom vám už je fakt jedno, či skončíte vo vani alebo v močarisku.
Teraz sedím na posteli. Pijem víno. A nechcem party, chcem si pustiť film, k niekomu sa prituliť a zobudiť sa na to, že na mňa leje vodu.
Ale, možno ešte dnes skončím niekde na pražskej veľkonočnej párty, ktorá isto nebude mať také čaro, ako tá v kulturáku.
Len dúfam, že aj napriek tomu, že ma nemá kto zajtra poriadne vyšibať a obliať, neubere mi to na kráse, lebo to by som asi neprežila! :D

Prajem aj vám, veľa vody a alkoholu!

Krásne sviatky, kamkovia!

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (2)

 • Obrázok používateľa mariankal
  Ahoj, Katka ak sa vratim zit
  mariankal

  Ahoj, Katka ak sa vratim zit do Prahy urcite sa ti ozvem a pojdeme na kavu,veceru:-)

  Happy Easter:-)

  apr 05, 2015
 • Obrázok používateľa adamista
  adamista

  Hej, Katka! Daj ďalší blog, píš..fajne sa čítaš ;)
   

  okt 14, 2016