Prievoz v Prahe - super vec :-)

Tak mi konečne docvaklo, že cestu z Bohníc / Čimíc do Dejvíc môžem absolvovať aj oveľa efektívnejším a dobrodružnejším spôsobom, než klasickou cestou metrom.

Nejakú dobu dozadu som sa akurát zamýšľal nad tým, že ísť do Dejvíc z tejto lokality je celkom rozsiahla obkľuka spodkom Prahy. Po prechádzkach v Bohnickom údolí a pri Bohnických brehoch Vltavy som si až pár dní dozadu uvedomil, čo je vlastne za tým druhým brehom rieky. Časť prahy Sedlec, no a samozrejme blízko situované Dejvice regular_smile.gif.

Prívoz Zámky je možnosť spatriť na konci Bohnického údolia, neďaleko zastávky busu 236, ktorý jazdí z Bohníc.

Je to parádna lokalita plná pekného okolia - za riekou je trať, jazdia tam pekné vláčiky pod skalami teeth_smile.gif. Je to viacmenej prírodná časť Prahy.

O to viac som potešený, že môžem využiť v tejto lokalite aj služby prívozu a preplaviť sa tak na druhú stranu do Sedleca.

Prívoz jazdí každú pol hoďku. Pravdepodobne ale existuje možnosť sa prepraviť aj medzi týmito intervalmi, pokiaľ preprava nenaruší jízdní řád.

Info ohľadne prívozu tu - http://www.prazskebenatky.cz/cz/prazske-privozy/.

Nie je to jediná linka prívozu, je ich tam viac.

Teším sa, až budem mať nejaký dôvod navštíviť Dejvice. Určite využijem túto malebnú prepravu, než ísť klasickou cestou metrom regular_smile.gif[ibimage==482084==Velky_obrazok_do_clanku==http://http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sedlecký_přívoz-odjezd_ze_Zámků.jpg==self==ibimage_Zarovnat_nalavo][ibimage==482088==Velky_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_nalavo]

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (4)

 • Obrázok používateľa Andi74
  vidíš, ja bývam v tomto okolí
  Andi74

  vidíš, ja bývam v tomto okolí a ani o tom neviem:-) musím sa vybrať na prechádzku;-)

  apr 03, 2012
 • Obrázok používateľa sjpetka
  to pre mna je to jedna 
  sjpetka

  to pre mna je to jedna  vychádzková klasika, ktorá nesklame ani pri dobrodružstva chtivých návštevách z SK, ktoré tadial beriem do prirody (sedlec, vychadzka do Roztok u Prahy). preplavia i s bicyklom, kočarom, psom.

  apr 03, 2012
 • Obrázok používateľa kao
  bez privozu
  kao

  si bike trasu vysocany - divoka sarka neviem predstavit ;)

  apr 04, 2012
 • Obrázok používateľa jozocz
  Ja na to pozerám ...
  jozocz

  Ja na to pozerám, keď chodim na inline. Že by to raz aj s nejakou malou túrou okolia bolo potrebne absolvovat :-) . Z druhej strany od Dejvíc tiež parkujú auta, chodia sa korčulovat a na túry na druhý breh.

   

  apr 06, 2012