Podolka - pohoda nad Vltavou

 

Dear all II.,

cesta z práce po nábreží Vltavy prináša okrem nádherného výhľadu, majestátnej rieky, viac či menej čistých labutí, kačičiek stojacich na jednej nôžke a spiacich káčerov ... aj gastronomické zážitky. Matyldu a Klotyldu v blízkosti náplavky sme zatiaľ nepreskúmali, ale... blízko Podolskej vodárne sme (vlastne skoro náhodou, lebo ho na jednej z prechádzok objavila Bony) našli skvelý podnik na reset (nielen po náročnom dni v práci) - reštauráciu priamo pri Vltave s názvom Podolka, oficiálne: restaurace Podolka:

http://www.restauracepodolka.cz/

Vzhľadom na polohu pri rieke je aj za škaredého počasia nutné mať večer po 17 rezerváciu, lebo stoly s výhľadom sú buď beznádejne obsadené alebo prinajmenšom rezervované...

Prostredie je veľmi príjemné, žiadny posh podnik, skôr ležérna elegancia, z ktorej je cez francúzske okná vidieť na rieku. Sedieť sa dá aj na terase vonku, ale na túto "aktivitu" sme zatiaľ nemali šťastie na počasie. Obsluha rovnako príjemná ako prostredie.

To, prečo chodíme jesť von, je jedlo:) V Podolke bolo skvelé - prvýkrát napríklad grilovaný kozí syr s fantastickými zeleninovými "hranolkami", dnes mrkvová polievka so zázvorom (z ponuky dňa). Nápoje - asi mám úchylku na rôzne domáce limo-/grepo- a iné -nády:))) - môžem len odporučiť. 

Po prvej návšteve som viac ako nadšená "lustrovala" web a recenzie ma prekvapili - mám pocit, že ich písal nejaký zaujatý hodnotiteľ, pretože boli mizerné... Dobre, že som ich nečítala pred našou návštevou, lebo realita je úplne iná, preto sa oplatí raz navštíviť ako 100x čítať...

Kolegovia, ktorým som tento podnik odporučila, boli viac ako spokojní! Vo vnútri majú príjemný detský kútik so stenami na kreslenie, takže deti sa tam tiež cítia dobre.

Deťmi zatiaľ "nedisponujem", ale tento podnik rozhodne radím do adresy na príjemné - letné - večery s priateľmi!

PS: a keď sa prejdeme ešte ďalej, budeme v cup- a cheesecake nebi :) ale o tom niekedy nabudúce...

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (1)

 • Obrázok používateľa Bony
  ..jj, po prechádzke
  Bony

  ..jj, po prechádzke "vyhládne":))...rozhodne skúste ich hummus a za ochutnanie stojí aj

  220g Quesadilla s lilkovým chutney zapečená se sýrem cheddar s čerstvou rukolou, listovým salátkem, pickles a koriandrovým cr?me fraiche...mňam:)

  máj 02, 2013