Nová spolujazda na novom SomvPrahe.sk - prečítajte si, čo všetko sa zmenilo

Naša nová verzia SomvPrahe.sk sa utešene dostáva do finálnej fázy, a aj keď v sekciách komunita a články nás čaká ešte dosť práce, tak som rád, že sekciu spolujazda môžem ako prvú označiť za už naozaj dobre použiteľnú, plnú nových užitočných funkcií a odladenú bez chýb.

A čo všetko sa teda zmenilo? Za posledných 6 mesiacov plných náročnej práce primárne na zlepšovaní a odlaďovaní spolujazdy som pridal cez 100 menších a väčších vylepšení. V tomto článku sa zameriam na tie najzaujímavejšie. 

Sú to tieto:

- Mestá v spolujazde načítavame cez Google Maps, takže sú odteraz dostupné všetky mestá na zemi

- Spolujazdec môže zadať v prihláške priamo mestá odkiaľ a kam plánujú ísť. Šofér sa tak ľahšie môže hneď rozhodnúť či prihlášku chce akceptovať.

- Spolujazdec môže zadať v prihláške už priamo počet miest, koľko chcú v aute obsadiť, a nemusia tak dodatočne písať šoférovi. Ten sa zas môže ľahšie hneď rozhodnúť, ktorú prihlášku schváliť.

- Na stránke spolujazdy zobrazujeme aj ďalšie plánované spolujazdy od daného šoféra

- Spolujazdci získali možnosť odoberať upozornenia na nové spolujazy od obľúbeného šoféra

- Šoféri získali možnosť označiť, že vzadu budú sedieť max. 2 osoby, a spolujazdci sa tak môžu lahšie rozhodnúť, s kým sa chcú odviezť.

- Pridali sme na hlavnú stránku spolujazdy novú sekciu "Moje spolujazdy a prihlášky" kde šoféri nájdu prehľadne všetky svoje vytvorené spolujazdy, skončené aj budúce, a svojich prihlásených spolujazdcov. Spolujazdci tam zas nájdu všetky svoje schválené aj neschválené prihlášky na spolujazdy o ktoré mali záujem.

- Šoféri získali šikovnú možnosť priamo na stránke spolujazdy uberať a pridávať voľné miesta bez toho, aby museli editovať celý formulár spolujazdy.

- Pri vyhľadávaní spolujázd teraz spolujazdci môžu jedným tlačítkom prehodiť mestá odkiaľ a kam chcú ísť

- Pri vyhľadávaní spolujázd som pridal možnosť zobrazovať len tie spolujazdy, ktoré nie sú obsadené

Kalendár spolujázd je teraz krásny, prehľadný a je radosť ho používať. (ďakujem Chozému)

Vyhľadávanie aj pridávanie spolujazdy je cez mobil oveľa prístupnejšie a jednoduchšie

- Zoznam už schválených spolujazdcov na vybranej spolujazde vidia odteraz už aj ostatní záujemcovia ktorí si danú spolujazdu pozerajú, a môže im to pomocť sa rozhodnúť vo výbere spolujazdy.

- V profile môžte mať uvedené 2 mobily.

Hlavná stránka spolujazdy prešla omladzovacou kúrou a je prehľadnejšia a zároveň informačne bohatšia.

A čo plánujem pridať v blízkej dobe?

- Možnosť pre spolujazdcov pridať záujem(dopyt) o spolujazdu Odkiaľ a kam, aby sa im mohli ozývať aj priamo šoféri

- Možnosť sledovať všetky novo pridané spolujazdy na zvolenej trase

- Možnosť zadefinovať si v profile rôzne autá a rôzne obľúbené trasy

No a po týchto zmenách príde pred nás najväčšia výzva mobilná aplikácia pre spolujazdu pre iPhone aj Android.

Chceš mobilnú aplikáciu pre spolujazdu?

Pomohla a pomáha ti spolujazda šetriť náklady? Tak si pomáhajme navzájom!
Poslaním ľubovoľného príspevku na účet našeho občianskeho združenia 2300285676 / 2010 ukážeš, že máš naozajstný záujem o vytvorenie mobilnej aplikácie a že si vážiš moju prácu a čas ktorý venujem vylepšovaniu spolujazdy.

dostatočná odozva, tak sa ešte tento rok vrhnem na prípravu mobilnej aplikácie, aby som ti využívanie spolujazdy čo najviac spríjemnil a zjednodušil. No a za tvoju podporu ti pridám špeciálnu ikonku a tvoje spolujazdy budú viac zvýraznené. To bude mega luxus :)

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (1)

 • Obrázok používateľa aron
  aron

  Krása. Mám chuť vykríknuť. Tie zmeny sú to čo trebalo doteraz riešiť rôzne, krkolomne ..

  Dopyty po spolujazdách kedysi fungovali. Asi by sa to hodilo, pretože ľudia vyhľadávajú širšie možnosti spolujazdy. A v poslednej dobe si myslím že bude väčší dopyt po možnosti "osobného" prístupu pri hľadaní spolujázd - čo napr. väčší konkurenčný portál nedokáže a ľudia sa na to už dosť sťažujú.

  Pripojím ešte drobný jednoduchý typ - keď už je takto krásne vytvorená spolujazda a na portáli fungujú maily, možno by sa dal mailom poslať event do kalendára, prípadne aj update po potvrdení spolujazdca, s kontaktami v popise. Kalendár upozorní že treba vyraziť, svieti vždy na displeji takže sa dá rychle otvoriť, kliknúť na kontakt a volať ..

  Skvelá práca inak, vďaka !!

  sep 13, 2016