Nová éra SvP

 Priznám sa, som fascinovaný. Fascinuje ma len tak klikať po SomvPrahe.sk a kochať sa tým, ako rýchlo sa to všetko načíta. Niečo podobné bolo vždy len až nepredstaviteľná fantázia, pomalosť SvP bol ako taký balvan na mojej nohe, ktorý ma za posledné roky ťahal, alebo gniavil, a tým brzdil mňa aj rozvoj stránky.

Balvan je teraz preč, ja sa kochám, a tá objaviaca sa ľahkosť vo mne ma znovu motivuje rozmýšlať čo ďalej.

Opäť mám zrazu a znovu chuť to tu poriadne nakopnúť, realizovať niečo z toho množstva nápadov ktoré sme za tie roky spolu povymýšlali.

Okrem tohoto všetkého mám chuť znova písať svoje blogy o živote. Vymýšľať zaujímavé akcie. Stretávať sa s novými ľuďmi.

Možno to nie je len tým zrýchlením. Určite v tom má prsty aj prichádzajúca jar. Ale to zrýchlenie naozaj zničilo ten môj osobný balvan, a SvP už po dlhej dobe necítim ako príťaž, s ktorou denne bojujem a trápim sa s rýchlosťou, s opravou chýb, s administráciou, odpovedaním ľuďom, áno, je to pomalé, áno, je to zúfalé, áno, nefunguje to.

Cítm to už znova ako niečo, čo je super, čo som ani nečakal, keď som to pred 6 rokmi sám vytvoril, že sa z toho stane (po dlhej takmer každodennej práci, a samozrejme aktivite úžasnej komunity ktorá sa tu vytvorila) takýto - malý fenomén. Niečo, čo pomohlo už rôznymi spôsobmi toľkým ľuďom, pri spolujazde, spolubývaní, hľadaní práce, pri vzťahoch, a pri nájdení kamarátov a životných partnerov.

Ad vzťahy, áno, môžu vzniknúť a aj skončiť, ľudia môžu do Prahy prísť a potom zase inam odísť. Ak ale môžem o niečom povedať, kde SomvPrahe.sk sa natrvalo a nemenne zapísalo do dejín, sú to deti. Deti ktoré sa narodili zo vzťahov ktoré vznikli pomocou našej stránky. Je možno až škoda, že tu nemáme nejakú evidenciu koľko ich je, sám viem asi o 9-10. Keby sme mali prehľad, tak by sme napr. mohli k narodeninám každého SvP dietaťa mu poslať pohladnicu, alebo mať fotky ako rastie, a pod. Je to len taký nápad v tej mojej momentálnej euforickej nálade, v ktorej píšem tento blog.

Čo sa týka tých nových zmien.

Niečo som načrtol v newslettri, ktorý som vám všetkým vo štvrtok ráno poslal, a dúfam, že väčšina ho dostala. Plánujem využitie korbáčikov, ktoré ste si za tie roky svojou aktivitou nazbierali. A samozrejme tým ďalej motivovať k aktivite na stránke.

Plánujem a chystám sa konečne realizovať tričká SvP. V najbližších dňoch o tom napíšem článok a anketu aké farby by ste chceli.

Plánujem každý mesiac nejakú spoločnú veľkú akciu, nech to nežije len na stránke, ale aj v realite. Nech sa pozoznamujete a nájdete si dobrých kamarátov či priateľov/priateľky práve aj naživo.A popri tom si užijete skvelé akcie a zábavu.

Plánujem toho vlastne veľmi veľa. Napr. aj zjednodušenie stránky, formulárov na pridávanie akcií len na 2-3 položky. Pridať recenzie a zoznamy (športovísk, reštaurácií, hocičoho, čo si tu spolu vybudujeme). Všetko to plánujem spolu s vami. Dáme hlavy dokopy, a vymyslíme to, vytvoríme, alebo zorganizujeme to spolu.

Dúfam, že som aj do vás vlial niečo z môjho aktuálneho optimizmu. Jar je už vo vzduchu. Zima končí. Prichádza nová éra.

Tešme sa na ňu s novými plánmi, novými cieľami, novými snami. A nemusíte sa tešiť sami, ale aj spolu so zrýchleným SomvPrahe.sk a s novým Igoríkom.

[ibimage==481167==Velky_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Nezarovnavat]

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (4)

 • Obrázok používateľa J
  seriozne
  J

  uplne seriozne - vdaka za vsetku pracu, ktoru pre nas robis tym, ze venujes svoj sukromny cas a prostriedky na spravu, vyvoj a udrzbu tychto stranok

  pre mna osobne to vela znamena - vdaka tymto strankam poznam kopec skvelych ludi, vdaka ktorym je pobyt v Prahe ovela, ovela viac fajn, nez by bol bez nich. a to teda nekecam!

  ocenujem to aj vdaka tomu, ze sama mam aktivity, ktore mi ukrajuju z mojho volneho casu a nie vsetky su ziskove (nemyslim len financne) 

  takze okrem financneho prispevku (ktory mam naplanovany v tohtorocnom budgete; mimochodom, je pre mna irelevantne ci to pojde na tvoj sukromny ucet - su to este stale hlavne tvoje sukromne financie, ktore si investoval) rada prispejem aj inou formou, ako trebars fotkami z akcii (no.. nic lepsie ma nenapada)

  naozaj vdaka

  Mar 16, 2012
 • Obrázok používateľa Bony
  Zdieľam tvoje nadšenie, a bez
  Bony

  Zdieľam tvoje nadšenie, a bez ohľadu na to, komu patrí účet, z ktorého sa platia náklady na prevádzku SVP, budem zdieľať aj tie. A  budem sa opakovať - robiš pre Slovákov v Prahe veľkú vecthumbs_up.gif. Teraz už len využiť znovuobjavené nadšenie a elán a pustiť sa na krídlach jari do nových projektov a aktivít:). Praha je prekrásne mesto a my, čo sme tu, máme jedinečnú príležitosť ho spoznávať, k čomu akcie na SVP výrazne napomáhajú. Ja som vďaka tomuto portálu spoznala úžasných ľudí, ktorých neutíchajúci optimizmus a nadhľad mi veľmi pomohli v osobnom aj profesnom živote. Takže Vivat superrýchle SVP a hlavne Igorík, ktorý to má všetko na svedomí:))). Tak prajem nám všetkým, nech "frčíme" aj naďalejmsn_wink.gif 

  Mar 16, 2012
 • Obrázok používateľa visnicka
  Fenomen
  visnicka

  Si pis, ze tato stranka je fenomen. Nic podobne tohto druhu nenajdeme. Uz len samotny napad, vizia boli skvelym krokom. A nemyslim, ze sa tu mihaju len Slovaci. Naopak, takmer vsetci pristahovalci ci domaci.
  Je to ozaj skvela vec, a za seba tiez dakujem. Spoznala som tu tiez par dobrych a zaujimavych ludi, a dufam, ze este ich par spoznam. Takze tie akcicky vitam, dufam ze to bude dobry narez ako kedysi;-)

  Mar 21, 2012
 • Obrázok používateľa annalabuť
  S podporou od Čiernej labute môžeš vždy počítať
  annalabuť

  tým je snáď povedané všetko, takže povinný komentár je tým vyčerpaný

  máj 26, 2012