Na vozíku dole bez

Na vozíku dole bez je kampaň, vďaka ktorej mi môžete darovať slobodný pohyb. Som mladou ženou na vozíku, ktorá je náhle prakticky bez neho. Akákoľvek malá finančná čiastka na kúpu elektrického vozíka Quickie Groove sa preto vysoko cení.

Ak chcete byť jednou/jedným z nich, venujte mi prosím, možnosť slobodne sa pohybovať.

Číslo môjho účtu:

Slovensko – 413416303/7500

Česko – 181577246/0300

Zahraničie -  IBAN: CZ4603000000000181577246, BIC / SWIFT: CEKOCZPP

Veľká vďaka!

 

 

Na vozíku dole bez je kampaň, vďaka ktorej mi môžete darovať slobodný pohyb. Som mladou ženou na vozíku, ktorá je náhle prakticky bez neho. Akákoľvek malá finančná čiastka na kúpu elektrického vozíka Quickie Groove sa preto vysoko cení.

Moja dolná časť nie je schopná premiestňovať moje telo z miesta na miesto inak, než pomocou elektrického vozíka. Náhle som však bez neho. Som dole bez. Chýba mi vozík – súčasť dolnej časti môjho ja. Som na vozíku, ktorý nemám. Aký paradox! Kampaň Na vozíku dole bez vyjadruje moju nádej, že vďaka vám budem mať predsa len znova šancu na slobodný, samostatný pohyb.

Asi si poviete: „Nemal by jej náhodou pomôcť štát? To mu platím malé dane?!“ Pravda je, bohužiaľ, taká: Slovensko ani Česko nereflektuje potreby telesne a inak zdravotne znevýhodnených ľudí. Napriek svojej politike, ktorou sa pomerne úspešne snaží presadiť v spoločnosti presvedčenie, ako mnoho investuje do sociálnej oblasti a „koľko ju ľudia na vozíku stoja“, je viac než zjavné, že ide len o manipuláciu davu, zatiaľ čo spomínané peniaze končia vo vreckách vlády. Ľudia na vozíku nemajú základné pomôcky, o ktoré musia doslova žobrať v charitách, nadáciách a rôznych organizáciách bez nádeje na úspech, nehovoriac o nedostatku plnohodnotnej asistencie, rehabilitácie a možnosti žiť život na úrovni. Ešte menej vie spoločnosť o tom, že vláda nám svojimi zákonmi (ktoré napriek našim protestom odmieta zmeniť) bráni pracovať, zarábať a vlastniť majetok, čo je v rozpore s ústavou SR. Tým nás nielen odsúva na úplný okraj spoločnosti, ale stavia aj do pozície, kedy vyzeráme neschopne, pretože sa môžeme len veľmi ťažko zamestnať.

Posledných 9 mesiacov svojho života som venovala nielen intenzívnemu aktivizmu, ale tiež hľadaniu sponzorských organizácií, firiem a nadácií, ktoré by mi pomohli zaplatiť nový elektrický vozík Quickie Groove v hodnote 281 448,- Kč / 11 260,- € (ktorý si môžete pozrieť napr. tu: www.youtube.com/watch?v=8Cqz_3X8C7E). Pracovala som na tom tvrdo, pretože štát mi pomoc odmietol. Márne! Ani touto cestou som nič nezískala.

Keď mi náhle môj staručký vozík doslova umrel na ulici, niečo sa vo mne zlomilo. Nemohla som už ďalej čakať. Vzala som rozhodnutie pevne do vlastných rúk. „Ak je sociálna sieť sociálnou, bude sa chovať sociálne?“ To bola otázka, v ktorej kladnú odpoveď som chcela veriť. Veriť, že obyčajní ľudia, ktorí majú omnoho menej peňazí, než štáty, nadnárodné korporácie, firmy a charity, porazia chamtivý svet bohatých, no skúpych, prejavom svojej ľudskosti.

Ak chcete byť jednou/jedným z nich, venujte mi prosím, možnosť slobodne sa pohybovať.

Číslo môjho účtu:

Slovensko – 413416303/7500

Česko – 181577246/0300

Zahraničie -  IBAN: CZ4603000000000181577246, BIC / SWIFT: CEKOCZPP

Zo srdca vám ďakujem za každý prejav vašej solidarity.

Daniela

FAQ:

1) Koľko sa už vyzbieralo peňazí?

Na Facebooku, kde táto kampaň beží (nielen pod slovenským, ale aj pod anglickým názvom Bottomless in wheelchair), uverejňujem každý deň stav konta na tomto odkaze: http://goo.gl/quHiN K dnešnému dňu (7.8.2011) mám vyzbieraných 54 452,- Kč a 852,- € (na české koruny je to spolu 75 752,- Kč a na eurá 3030,- €). Na nový vozík mi chýba ešte 205 696,- Kč alebo 8230,- €.

p { margin-bottom: 0.21cm; }h6 { margin-bottom: 0.21cm; }h6.cjk { font-family: "WenQuanYi Micro Hei"; }h6.ctl { font-family: "Lohit Hindi"; }

p { margin-bottom: 0.21cm; }h6 { margin-bottom: 0.21cm; }h6.cjk { font-family: "WenQuanYi Micro Hei"; }h6.ctl { font-family: "Lohit Hindi"; }

2) Kde všade beží táto kampaň?

Kampaň Na vozíku dole bez či Bottomless in wheelchair možno nájsť okrem Facebooku aj na mojich stránkach v slovenskej i anglickej verzii: http://www.chodim-jinak.cz/?cat=95 Môj príbeh s prosbou o pomoc uverejnili tiež na http://dakujeme.sme.sk/ a o týždeň 14.8. vyjde rozhovor so mnou ohľadom zbierky aj v časopise Slovenka.

3) Nemáš teda žiaden elektrický vozík?

p { margin-bottom: 0.21cm; }

Momentálne používam jediný elektrický vozík, ktorý som mala ako náhradný u rodičov, aby som medzi východným Slovenskom a Prahou nemusela stále bariérovými vlakmi a autobusmi prevážať okrem vozíka mechanického, ktorý potrebujem všade kvôli bariéram, aj vozík elektrický, ktorý mi dáva slobodu a väčšiu samostatnosť. Keďže mi nebol robený na mieru, bežne som používala iný elektrický vozík, ktorý sa mi kedysi dávno podarilo získať vďaka úsiliu mojich spolužiačok a sponzorskému daru. Pretože bol mojím súkromným majetkom, všetky opravy, ktorých nebolo málo, som na ňom za tie roky musela hradiť z vlastných peňazí. Slúžil mi plných 11 rokov, až raz po opotrebovaní v katastrofálnom stave doslova vydýchol na ulici bez šance na opravu. Elektrické vozíky som vždy potrebovala dva, pretože prevážať jeden ťažký a neskladný vozík bariérovo hore-dole je dlhodobo neúnosné. Napriek tomu som chcela poisťovni elektrický vozík, ktorý som od nej ako jediný dostala, vrátiť ako nevyhovujúci, aby som mohla žiadať o nový. Poisťovňa to však odmietla. Na nový mám vraj nárok až po uplynutí 7 rokov. Vytrvalo nás ignorovala aj pri snahe o udelenie výnimky.

3) Prečo ti zdravotná poisťovňa neprispeje?

Poisťovňa sa riadi vlastnými pravidlami.

p { margin-bottom: 0.21cm; }
Nárok na niečo ešte neznamená, že to dostanete. Pridelenie musí schváliť viacero osôb zo zdravotnej oblasti a poisťovňa šetrí, na kom môže. Vozík, o ktorý máte záujem, navyše nemusí byť v databáze poisťovne. Vtedy si buď vyberiete taký, ktorý tam uvádzajú alebo máte smolu. Vozík, ktorý vám pridelia, vám nemusí vždy vyhovovať - skutočné poradenstvo odborníka/odborníčky tam totiž neexistuje. Vozík, ktorý som ako jediný od poisťovne dostala, ešte nemá 7 rokov a kým neuplynú, žiaden iný mi nepridelí. To, že by som potrebovala dokonca dva, ju, samozrejme, vôbec nezaujíma. Navyše, aj po uplynutí 7 rokov by trvalo minimálne rok, než by sa (ak vôbec) podarilo vybaviť všetky papiere a vozík získať. Čakať toľko rokov (navyše s nejasným výsledkom) už nemôžem.

4) Kde všade si sa obrátila? Čím ťa odmietli?

Poštou som rozoslala okolo 60 sponzorských listov po Slovensku i Česku (Sevillana o tom niečo vierose), no keď to začalo ísť do peňazí (známky ani obálky nie sú zadarmo), rozosielala som už len maily a tie som nepočítala. Posledných 9 mesiacov som oslovovala veľké spoločnosti, firmy a nadácie, ktorých dobrá finančná situácia je všeobecne známa a z ktorých mnohé majú dokonca svoje vlastné nadácie. Dostala som len jedinú kladnú odpoveď, i tá sa dodnes nerealizovala. Všetky ostatné negatívne odpovede boli z môjho pohľadu veľmi komické, hlavne tá najčastejšia, ktorou bol „nedostatok finančných prostriedkov“. Nikto predsa neuverí tomu, že banky alebo mobilní operátori nemajú 300,- €, ktorými by vás v najhoršom prípade odbili. Medzi ďalšie dôvody patrili tvrdenia, že pomoc už poskytujú niekomu inému, prípadne, že nemôžu vyhovieť všetkým, čo sa na nich obrátia. Častým bolo tiež odmietnutie kvôli tomu, že dary fyzickým osobám neposkytujú. Keď som im však navrhla zastrešenie právnickou osobou, našli si iný dôvod.

p { margin-bottom: 0.21cm; }

5) Neexistuje lacnejší elektrický vozík?

Existuje. Lacnejších vozíkov (medzi 100 000,- až 150 000,- Kč) je viacero, majú však svoje nevýhody. Jednou z nich je malý výkon - väčšinou sú interiérové, nemajú veľký dojazd a nie sú vhodné na chodenie do mesta a celkovo do exteriéru.

p { }
Ďalšia a to ešte podstatnejšia vec je tá, že v našom systéme sa najviac zabúda na fakt, že vozík je aj zdravotnou pomôckou, ktorá má byť urobená človeku na mieru. Keďže na ňom trávim viac času, než chodiaci človek vo svojich topánkach, malo by byť samozrejmé, že ma „nebude tlačiť“,  zároveň však bude držať moje telo v správnej polohe, aby sa mi neprimeraným sedením nezhoršovala skoliózu, ktorá môže časom viesť až k zastaveniu dýchania. Fakt, že ju mám ja i mnoho ľudí na vozíku je výsledkom nedbalosti štátu, pretože keby nový vozík odporúčal človek s odbornosťou, a to presne na mieru, zabránilo by sa tým zhoršovaniu mnohých zdravotných stavov (a tým i odlivu ďalších peňazí zo zdravotnej pokladnice). Prideľovanie akýchkoľvek, hlavne čo najlacnejších vozíkov, má v prípadoch ľudí trvalo odkázaných na vozík (a teraz nemyslím tých so silnou hornou polovicou tela, ktorí svoje telo pevne držia) katastrofálne dôsledky. Ja som až teraz stretla odborníka, ktorý sa pomocou sedadla vytvarovaného mne na mieru pokúsi dosiahnuť zlepšenie držania môjho chrbta. Malo by to fungovať podobne ako strojček na narovnávanie zubov. teeth smile Aj preto sa snažím získať ten vozík čo najskôr. Snáď sa mi to pomocou dobrých ľudí podarí. Vopred za to všetkým ďakujem.

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (68)

 • Obrázok používateľa kacka
  fundraisingovy nastroj
  kacka

  nedavno som sa dostala k webu kickstarter, posielam ukazku uspesneho projektu. myslim, ze to je celkom elegantny sposob zbierky penazi. drzim palec.

  aug 08, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Kreatívne projekty
  Komix

  Ahoj, Katka,

  vďaka za tip. Nie som si však celkom istá, či by to šlo - na tých stránkach sa zbierajú peniaze na umelecké a iné kreatívne projekty. Obávam sa, že môj vozík to nie je. sad smile

  aug 08, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Ďakujem všetkým!
  Komix

  p { margin-bottom: 0.21cm; }h6 { margin-bottom: 0.21cm; }h6.cjk { font-family: "WenQuanYi Micro Hei"; }h6.ctl { font-family: "Lohit Hindi"; }

  Ďakujem zo srdca touto cestou všetkým, čo ochotne prispeli na môj nový vozík. Mená niektorých z vás ani nepoznám, ale tuším, že peniažky došli od niekoho zo svp. :) Čiastka sa zatiaľ vyšplhala na 124 427,- Kč alebo 4977,- €. Je to úžasné, keďže sa to podarilo len za jeden jediný mesiac.

  Zároveň však stále nie sme ani v polovici, pretože na nákup vozíka stále chýba 157 021,- Kč alebo 6283,- €. Pokiaľ by ste mohli túto správu šíriť ďalej, budem vám vďačná. Ak by sa mi podarilo mať vozík do konca tohto roka, bolo by to fantastické!

  Od dnes je tiež v predaji nové, 33 číslo týždenníka Slovenka, v ktorom nájdete článok o mne a mojej kampani na nový vozík doplnený fotografiami. Na internete ho však nehľadajte, jediná možnosť je kúpiť si tlačený časopis.

      

   

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  ahoj, prispel som par stovkami
  FotoModo

  (dva a pol paru :-) ). Tak nech je ten super vozik onedlho pod tvojim zadockom :-).

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Vďaka!
  Komix

  Ďakujem ti zo srdca! Každá čiastka sa vysoko cení. smile

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa damjan
  black.mail@poistovna
  damjan

  mozno by sa ti dalo pomoct este jednym sposobom. zverejni o kt. poistovnu ide, a ak jej ludia co su v nej poisteni a ktori budu chciet pomoct napisu ze nie su spokojni so sposobom ako sa stavaju k tvojmu pripadu (a podobnym), a daju jej 30 dni na rozmyslenie pod hrozbou odchodu k inej poistovni, tak si mozno lepsie rozmysli, ci ju bude menej stat tvoj vozik, alebo strata poistencov ktorym to nie je jedno.

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa Dominika
  predpokladam ale, ze Danka ma
  Dominika

  predpokladam ale, ze Danka ma na mysli slovensku poistovnu a nie som si ista, ci akurat tu na stranke je vela ludi s poistovnou na Slovensku... 

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa damjan
  to je jedno
  damjan

  Komix tuto akciu rozbehla nielen na SVP, takze ak chce povydierat poistovnu, oslovi ludi na vsetkych kanaloch.. a mna by aj tak zaujimalo, ktora poistovna to je, ci uz je slovenska alebo ceska.. kazda 'reklama' nie je reklama

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  VZP
  Komix

  Damjan, nemám sa čím tajiť. Jedná sa o slovenskú VZP. Ona jedná podľa svojich pravidiel, proste podľa jej zákonov nemám nárok na nový vozík. Takže, úprimne, nemyslím, že by čokoľvek namierené voči nej pomohlo.

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa Dominika
  ahoj Dani,poslala som mensiu
  Dominika

  ahoj Dani,

  poslala som mensiu ciastku, aspon na zaciatok. Nezufaj, vela ludi si mozno nemoze dovolit poslat jednorazovo viac, ale napr. zaslat kazdy mesiac stovku-dve-tri im pride lepsie, ako zaslat teraz tisicku... Urcite pravidelne obnovuj diskusiu (aspon aktualnymi stavmi zbierky a uz sa to objavi na hlavnej stranke :) ) a ked to ludia, ktori este nic neposlali, uvidia treti-stvrty krat, tak urcite nieco poslu. 

  Dufam, ze doma mate aspon tak pekne, ako konecne tu v Prahe ;)

  D.

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Ďakujem, Domi
  Komix

  Ďakujem, Dominika, vážim si to. smile Ja som tiež toho názoru, že lepšie 2 stovky od každého ochotného človeka, ako čakať na veľké sumy, ktoré nikdy neprídu. S tými novými komentármi je to dobrý nápad, budem sa snažiť na to pamätať gift, aj keď podať denne ľuďom všetky tie informácie a odpovedať na otázky, hľadať nové cesty a šíriť to ďalej, kontaktovať nových ľudí, prípadne firmy a nadácie, posielať poďakovania každému, koho viem identiikovať, kontrolovať denne stavy účtov a viesť si zoznam tých, čo prispeli je minimálne tak na jeden polovičný úväzok.

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa juki
  Nedavno sme sa skladali na
  juki

  Nedavno sme sa skladali na elektricky vozik pre kolegu z prace. Jeho manzelka ostala po porode ochrnuta od krku dole. Musel byt elektricky, pretoze pani nedokazala hybat rukami, nie to este pisat na pocitaci alebo nastavovat dlane. Co sa stalo s tym staruckym vozikom, ktory ti umrel na ulici? Verim, ze existuje kopu bezradnych ludi, ktorym by velmi pomohol. Ludom, ktori svoj hendikep nevedia tak dobre predat ako ty.

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa Dominika
  Juraj, za to, co si napisal
  Dominika

  Juraj, za to, co si napisal vo svojej poslednej vete, by som sa cely zivot hanbila. Odporucam ti skusit jednu asistenciu s Danielou a pochopis, ake to je, ked sa nevies hybat a si na 100% odkazany na niekoho ineho. Ked musis mat pri sebe 24 hodin asistenta, aby ti pomahal so zakladnymi potrebami ako sadnut si, upravit trisko, ci sa v noci obratit z boku na bok. A ked ti tvoj vozik, ktory nie je na mieru, sposobuje skoliozu tak, ze by si za par rokov nebol schopny sa ani pozriet na nebo nad hlavou.

  Ak najdes takych bezradnych ludi, ktory do toho starceka budu ochotni investovat desattisice, tak si myslim, ze Danka sa s tebou milerada dohodne, lebo stoji niekde v servise, nevedia ho opravit a bude asi aj rada, ak sa ho zbavi. Alebo si myslis, ze niekto tu 50 kilovu obludu bude tlacit aj s tym clovekom po vlastnych?

  Vidim, ze sa vyznas, tak skus Daniele poradit, ako si zohnat novy vozik, ktory ti nebude nicit telo, lebo s tym mas ocividne vacsie skusenosti.

  Boze, odpust hriesnikom.

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Starý vozík
  Komix

  Juki,

  Dominika ti to napísala správne: vozík, ktorý mi umrel na ulici, bol taký starý, že keď mi ho bol ešte pred dvoma rokmi opraviť opavár vozíkov, čumel na to ako na exponát z múzea. Keď som mu povedala, koľko má rokov, sadol si v nemom úžase na posteľ, pozeral na mňa a krútil neveriaco hlavou... Vozík bol už v takom stave, že ver alebo never, neposlúžil by už nikomu. Mal 11 rokov, pričom životnosť vozíka je 5 rokov, bol interérový, ale ja som iný nemala, tak som ho bežne používala aj v exteriéri, dvakrát na ňom boli menené oba motory, o niečo viackrát obe baterky a raz ovládacia jednotka s joystickom - všetko nesmierne drahé veci na moje vlastné náklady, lebo vozík bol mojím majetkom a tak mi naňho nikto neprispel.

  Tentokrát už pokazený pravý motor nešlo ani vymeniť, pretože vozík bol natoľko starý, že naňho nie sú náhradné dielce a objednať nový motor priamo od výrobcu by stálo 25 000,- Kč, pričom mi nikto nevedel zaručiť, že o pár týždňov alebo mesiacov by neodišiel ten ľavý... Sedačka sa trhala, na jednom mieste hrozilo, že sa pod zadkom pretrhne. Riadiaca jednotka bola nahrdzavelá. Baterky doňho boli kúpené tohto roku vo februári za 8000,- Kč, ale vozík bol už taký starý, že i tie nové baterky v ňom zlyhávali po pár mesiacoch. Ak si myslíš, že takýto "vozík" by ešte niekto mohol použiť, daj vedieť.

  Čo sa týka mojej schopnosti "predať svoj hendikep" (ako to ty nazývaš), priala by som ti vyskúšať si, aké to je neustále o niečo prosiť a robiť pre tú zbierku prvé-posledné (viď môj komentár pre Dominiku) vo svojom voľnom čase, kedy iní ľudia oddychujú alebo normálne pracujú za peniaze, aby mali na jedlo, bývanie, život, zábavu alebo dovolenku. Myslím, že to čo hovoríš, hovoríš len preto, lebo vlastne nevieš, čo to znamená.

  aug 17, 2011
 • Obrázok používateľa truli
  Myslim, ze v tomto pripade
  truli

  Myslim, ze v tomto pripade nejde o predavanie handicapu. Podla mna je toto jedna zo sanci, ako tie peniaze na novy vozik ziskat. A nieje to nic prijemne, ked sa prakticky ,,zobres o pomoc". Aspon pre mna ziadat od inych pomoc predstavuje dost dobru psychicku zataz. V tomto smere len klobuk dole pred Danielou, ze chytila rozum do hrsti a usiluje sa zabezpecit si aspon ake take sance na dostojny zivot.

   

  aug 19, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Veľká vďaka!
  Komix

  Len za dnešný deň mi pribudlo úžasných 4500,- Kč (v tejto čiastke je príspevok od viacerých z vás, za čo vám týmto ďakujem), plus ďalších 100,- €, ktoré mi priniesla teta. Stav na účte sa tým zvýšil už na 133 527,- Kč, tj. 5341,- €. Na vozík chýba 147 921,- Kč alebo 5919,- €. Priatelia, priateľky, pomaly sa blížime k dosiahnutiu polovice potrebnej čiastky na nákup vozíka a to všetko za jeden jediný mesiac! Ste proste fantastické/fantastickí, ďakujem vám za to a... prosím, nepoľavujte! 

  aug 18, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  Asi to nie je úplne ideálne, ale neskúšala si zohnat dáky vozík
  FotoModo

  zo zahraničia? Chápem, že jedna vec je mat vozík na mieru a druhá vozík konfekčný, ktorý by bol asi o dve polovice lacnejší, no vadilo by na ňom asi tisíc maličkostí a hlavne žiadna možnosť servisovania tuná. Firma Meyra je teda známa aj tu, ale keď sa za mesiac zadarilo vyzbierať polovicu, myslím, že sa to za chvíľu podarí. Najhoršie je, že ak je máličko bezbariérových ciest, tak sa taký vozík brutálne rýchlo ničí. V júnovom čisle časopisu Cili Chilli je zrovna článok, ako žije jeden vozíčkár a čo to pre neho znamená, ísť ráno do práce do chránenej dielne a večer po deviatej hodine naspäť, ako každá jediná prekážna znemožní pokračovať v ceste. Zaujímavé čítanie. Inak späť k téme, na ebay.de, je pár elektrických vozíkov za pár tisíc, ale teda asi budú úplne o dačom inom, ako nový namieru  :-)

  aug 20, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Prečo si nevyberiem iný vozík
  Komix

  Ahoj, Václav,

  dostala som už viac návrhov tohto typu, tj. či by nestálo za to zohnať nejaký lacnejší vozík (či už odtiaľ alebo zo zahraničia). Vieš, je tu viacero faktorov, ktoré je pre mňa ťažké neustále vysvetľovať, preto som sem hodila aj tie FAQ, ale asi to nie je dosť jasné, tak to ešte dovysvetlím (kvôli prehľadnosti v bodoch):

  1) Kampaň Na vozíku dole bez ma stojí veľmi veľa síl, úsilia, energie... Keby som ten vozík tak nepotrebovala, neinvestovala by som do toho toľko, ale snažila by som sa zohnať niečo lacnejšie. Pri tom všetkom, čo pre to robím, už nemám kapacitu na to hľadať ešte nejaké ďalšie vozíky a niečo (hoci "málo") do nich investovať - a to vlastne bez toho, aby som si bola istá, že mi taký vozík bude ako-tak sedieť (a tu nejde o pohodlie, ale o zdravie). Je to pre mňa v pomere investícia-výsledok veľmi neefektívne.

  2) Peniaze sama nemám žiadne a všetko, čo na nový vozík dostávam, chcem dať fakt do nového vozíka. Nechcem to trieštiť medzi nový vozík (a o to dlhšie naňho čakať) a nejaký dočasný, provizórny...

  3) Napriek tomu, že na to nevyzerám, som na tom horšie, než sa na prvý pohľad zdá. Mám veľmi slabé telo v dôsledku svalovej dystroie, ktoré sa samo nedokáže dlhodobo držať v takej polohe, v akej treba a ako následok toho, že na to žiadna poisťovňa ani zdravotníctvo nikdy nebralo ohľad mám veľmi silnú skoliózu. Tá sa rapídne zhoršuje, pokiaľ nesedím správne na takom mieste, kde ma to trocha drží a nedovolí mi to "padať" na jednu stranu. Toto je aj hlavný dôvod, prečo potrebujem práve tento vozík, ktorý som si vybrala, ktorý mi poradil konečne ozajstný odborník na sedenie a ktorý by mal plniť ešte o niečo dôležitejšiu úlohu, než sa na prvý pohľad zdá. Nejde tu totiž len o vozík ako "vozítko", ale aj o vozík ako zdravotnú pomôcku, ktorá bude mať vytvarované sedadlo a operadlo podľa môjho tela. To by malo fungovať podobne ako strojček na zuby, len s tým, že by bolo narovnávatko na chrbát. Pomocou toho by sa mi snažili trochu moju skoliózu upraviť a ak by sa to nepodarilo, tak aspoň udržať v stave, z ktorého by sa to ďalej (tak rapídne) nezhoršovalo. Keby som zháňala vozík zo zahraničia, bolo by veľmi zložité a nákladné cestovať tam, aby ma zmerali a urobili mi to rovnako na mieru, ako mi to urobia tu. Takže v konečnom dôsledku by ma to vyšlo možno rovnako ako teraz + s ďalšou námahou a komplikáciami (auto na cestovanie nemám).

  4) Ak by si si chcel prečítať niečo viac o mojich prekážkach, písala som o tom napr. tu: http://www.chodim-jinak.cz/?cat=7&paged=2 alebo tu: http://www.chodim-jinak.cz/?cat=7

  Vďaka za pomoc i záujem a maj sa krásne! :)

  aug 22, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  Ahoj
  FotoModo

  ja tomu vcelku rozumiem, ludia s hendikepom proste potrebuju mat niektore veci na mieru a ta "namierovost" stoji peniaze, nehanbim sa povedat, ze tie firmy na tychto vlastne chudakoch dobre zarabaju, na druhu stranu, ked ide pomaly o jednokusovu vyrobu v akomkolvek odvetvi a nie o tisice kusov, tak je to hold drahe. Ja by som sa skor obaval toho, ze ten novy vozik moze tiez hocikedy odist, pokazit sa, niekto ti ho moze schvalne poskodit, alebo mozes mat na prazskych cestach nehodu, ze s vozi "vyklbi" koleso, ci daco podobne, je dobre mat daky iny v zalohe, ktory ta bude pocas opravy toho hlavneho vozika sprevadzat tvojim zivotom.  Prajem vela stastia, nech uz ho coskoro mas. Venco.

  aug 22, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Električák
  Komix

  Venco, ja jeden nevyhovujúci električák mám, na tom práve teraz sedím a to už druhý mesiac, odkedy sa mi pokazil ten, čo som mala predtým. Chrbát sa mi na ňom kriví natoľko, že to sama cítim - ale je, samozrejme, super, že mám zatiaľ aspoň nejaký. Tento vozík mám tradične u našich (kde som aj teraz momentálne), aby som nemusela vždy prenášať ťažký električák medzi Prahou a východným Slovenskom (cestujem vždy bariérovými spojmi a musím si brať vždy ešte aj mechaničák, lebo nie všade sa kvôli bariéram na tom elektrickom dostanem) a nový by som mala mať v Prahe, kde sa zdržiavam väčšinu času. Snáď sa mi ho podarí získať.

  aug 23, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Ďakujem vám!
  Komix

  Chcela by som znova poďakovať všetkým, čo prispeli v mojej zbierke - aj tentokrát sa objavili príspevky od vás, zo svp. Rovnako si vážim milé odkazy, ktoré ste mi nechali v správe pre prijímateľku. Veľa to pre mňa znamená. heart

  Súčasná čiastka na účte je 138 977,- Kč / 5559,- €. Chýbajúca čiastka na nákup vozíka sa aj vďaka vám znížila na 142 471,- Kč / 5701,- €. Na vozík mi prispelo už fantastických 111 ľudí. yes Ďakujem, že ste medzi nimi. heart

  aug 24, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  Tak to je slusny priemer na hlavu
  FotoModo

  ocakaval som, ze tych darcov bude ovela viac, ale s mensimi sumami, teraz je to okolo 1250 Kc na hlavu, aspon viem, ze som prispel docela podpriemerne :-)

  aug 25, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Neprispel si podpriemerne
  Komix

  Venco, neprispel si podpriemerne. smiley Väčšina ľudí prispela ako ty alebo aj menej. Pár jedincov však prispelo väčšími čiastkami, takže ten priemer pozdvihli. Rozhodne by som nechcela, aby ľudia mali pocit, že ak neprispejú tisíckou alebo minimálne 500-kou, nemá to cenu. Dostávam aj menšie čiastky a veľmi si ich cením, lebo sú prejavom solidarity a podpory. Nie každý človek má na to, aby dal viac alebo aj nechce, pretože ma nepozná a cíti to tak, ako to cíti. Je fajn, že sa nehanbí poslať 100 korún - keby to urobilo viac ľudí, mohla by som okamžite objednávať vozík. smiley

  aug 25, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Stav
  Komix

  Dnes som dostala fantastických 6900,- Kč, okrem iných aj od vás zo svp. Veľká vďaka! Keďže suma na účte narástla na 148 377,- Kč / 5935,- €, suma, ktorú je nutné vyzbierať na kúpu vozíka, tým klesla na 133 071,- Kč / 5325,- €. yes A to je menej, než čiastka, ktorú už máme vyzbieranú. Takže... tram-ta-da-daaaa, prehupli sme sa do druhej polovice. smiley Veľká vďaka za pomoc! Dúfam, že máte z tohto úspechu rovnakú radosť ako ja. laugh

  aug 26, 2011
 • Obrázok používateľa wasko
  a ak sa
  wasko

  zadarí tak bude nový vozík sťaby vianočný darček :) 

  aug 26, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  To bude ovela skor
  FotoModo

  do Vianoc bude uz aj poriadne zapraseny z prazskych ciest :-)

  aug 26, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Do Vianoc určite! :)
  Komix

  Aj ja v to dúfam! smiley Teda, dúfam, že skôr, než na Vianoce, ale Vianoce beriem ako deadline. smiley

  Momentálny stav na účte ukazuje 153 227,- Kč, takže chýba už menej, než polovica: 128 221,- Kč.

  Ďakujem znova za pomoc tých, čo aj skrz tieto stránky prispeli. Nemôžem poďakovať osobne všetkým, keďže mnohých a mnohé ani podľa mena nepoznám - tak aspoň takto: ĎAKUJEM. Vážim si to.

  aug 31, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Stojíme! :(
  Komix

  Stav na účte sa zastavil na uvedených 153 227,- Kč, ak teda ešte niekto chcete chýbajúcu sumu 128 221,- Kč zmenšiť hoci len o malú čiastku, vaša pomoc je vítaná. Vopred veľká vďaka!

  sep 07, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Zníženie potrebnej čiastky!
  Komix

  Ďakujem zo srdca za prírastok 2500,- Kč. smiley  Stav účtu je 155 727,- Kč / 6229,- €. Na vozík momentálne chýba 125 721,- Kč / 5031,- €. Ďakujem za postupné znižovanie tejto čiastky a vaše šírenie informácie o tejto zbierke. 

  sep 08, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Obrovský prírastok
  Komix

  Dnes mám fantastické správy! Včera večer a dnes ráno sa stretli dve úžasné sily: úsilie mojej asistentky (ktorú mám vďaka svp) v podobe lokálnej zbierky medzi známymi prinieslo 3500,- Kč a na účte mi aj vďaka ľuďom zo svp pribudlo ďalších 1300,- Kč a 350,- €. Tieto čiastky prispeli k navýšeniu stavu môjho konta na 169 277,- Kč / 6771,- €. Na vozík chýba už „len“ 112 171,- Kč / 4489,- €. :) Veľmi vám všetkým ďakujem za tento jeden z najväčších denných prírastkov počas celého trvania zbierky. :)

  sep 09, 2011
 • anon
  ...
  Djspark (bez overenia)

  ako nic v zlom, ale nenapadla ta myslienka oslovit trebars nejake velke spolocnosti, ktorych je v prahe milion, pre ktore je ta suma zanedbatelna a hlavne by si to mohli dat do nakladov ako dar:)

  sep 09, 2011
 • Obrázok používateľa Dominika
  Precitala by som si bod
  Dominika

  Precitala by som si bod 4): 

  4) Kde všade si sa obrátila? Čím ťa odmietli?

  Velke firmy asi rady davaju len velke dary, ktore su vidiet na verejnosti... :(

  sep 09, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Ani ja nič v zlom
  Komix

  Ani ja nič v zlom, ale skôr, než sem hodíš komentár tohto typu by si si mohol aspoň prečítať celý môj článok. :) Dozvedel by si sa tam, že skôr, než som sa "znížila" k tejto zbierke, som 9 plných mesiacov oslovovala práve tie veľké spoločnosti, firmy, nadácie, korporácie - bez akéhokoľvek úspechu. :( Ako inak som podľa teba mala ďalej postupovať? Máš návod?

  sep 09, 2011
 • anon
  ok
  Djspark (bez overenia)

  ja osobne by som to asi riesil asi tak, ze by som si vzal pozicku z banky s rozumnym urokom na dlhsiu dobu, aby to nezatazilo moj rozpocet zasadnym sposobom, ale to samozrejme za predpokladu, ze pracujes, pretoze predsa len to nieje az taka horibilna suma...tot vsjo

  sep 13, 2011
 • Obrázok používateľa damjan
  no ved to..
  damjan

  ..ale nepracuje.. a o tom pisala zas niekde inde, je to riadne kocurkovo, zakony, odporucam najst si to a precitat. nechaj tak.. myslel si to dobre, ale bez zbierky to asi nepojde :-\

  sep 13, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Nepracujem, aj keď po tom túžim
  Komix

  Nepracujem, aj keby som nesmierne chcela - zákony mi v tom bránia. sad Keby som pracovala, peniaze by museli ísť na osobnú asistenciu, takže ktovie, koľko by som mala na život - o splácaní pôžičky možno tak snívať. A to ešte nemám kde bývať, hypotéku na to by mi tiež nikto nedal... Vozík nie je jedniná vec, ktorú v tomto neľahkom stave potrebujem, ale nemám na to, lebo... štát to takto svojimi zákonmi a prístupom postavil. devilSnažila som sa v tom niečo urobiť, šla som za tým až na najvyššie miesta, ale je príliš skorumpovaný a nečestný na to, aby dodržal slovo a základné práva ľudí...

  sep 14, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Prírastok! :)
  Komix

  Vďaka za krásnych nových 8300,- Kč. :) Stav na konte ukazuje spolu 177 577,- Kč, po prevode na eurá 7103,- €. Čiastka potrebná na nákup vozíka sa znížila na 103 871,- Kč, čo je 4157,- €. Ďakujem vám priateľky, priatelia...

  sep 12, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  2 mesiace trvania zbierky
  Komix

  Od pondelka pribudlo 5001,30 Kč a 10,- €. smiley Úžasné, ďakujem! Zbierka včera slávila dva mesiace svojej existencie, takže dostala k týmto narodeninám aj pekný darček. smiley  Momentálne je na konte už 182 828,- Kč / 7313,- €. Keď vidím aj vaše úsilie, verím, že na vyzbieranie chýbajúcej čiastky 98 620,- Kč / 3947,- € mesiac postačí. A potom: hurá na nákup! heart

  sep 14, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  Ako je to s poistením takého drahého vozíka?
  FotoModo

  Najskôr gratulujem k neutíchajúcim prírastkom a potom sa pýtam, že ako sa rieši také dačo, ako je poistenie takto drahého vozíka, predsa len sa mu  môže niečo stať, poškodenie proti vandalstvu či nedajbože krádeži...

  sep 14, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Vďaka za tip
  Komix

  Venco, ďakujem, tiež mám radosť z toho, že úsilie je takto odmenené. smiley Čo sa týka poistenia, priznám sa, že pri tom všetkom som ešte na také veci nemyslela. A keďže žiadne takéto drahé veci nevlastním, tak nemám s poistením ani žiadne skúsenosti. Možno by sa tu našiel niekto, kto by vedel poradiť a dať tip na nejaké výhodné poistenie majetku. Budem vďačná za nápady, kde, u koho, ako...

  sep 15, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Dnešné prvenstvá
  Komix

  Pozor, dnes máme najvyšší denný príspevok v tejto kampani! smiley A ďalšie prvenstvo dnešného dňa: prvýkrát v konaní tejto zbierky prispela právnická osoba! Vďaka úsiliu mojej asistentky som dnes dostala na účet 30 000,- Kč od firmy Cardif a ďalších 4000,- Kč mi pribudlo od vás, obyčajných neobyčajných ľudí. heart Takže dnešný príspevok je fantastických 34 tisíc Kč! Stav na účte narástol závratnou rýchlosťou na 150 028,- Kč a 2672,- € (v prepočte na koruny spolu 216 853,- Kč, na eurá spolu 8673,- €). Na vozík chýba už "len" 64 595,- Kč / 2587,- €. wink Neuveriteľné sa stáva realitou!

  Ďakujem za to vám všetkým!

  sep 15, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  tak to je ppc
  FotoModo

  len dufam, ze ta ta poistovna nebude nutit mat vozik onalepkovany ich reklamou pol roka od zakupenia :-)

  sep 15, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Nebolo v zmluve
  Komix

  Nič také v zmluve nebolo, takže aj keby si dodatočne spomenuli, že niečo také by odo mňa chceli, už nemajú nárok. laugh

  sep 15, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Dovysvetlenie
  Komix

  Pokiaľ môj komentár vyznel natoľko negatívne, že musel dostať 6 nesúhlasov, potom bol myslený asi inak, než bol pochopený. V podstate mal jedinú "message": uvedená firma sa ku mne zachovala maximálne profesionálne, preto by som od nej nemohla ani dodatočne čakať žiadne nezmysly. Veci sa na rozdiel od niektorých iných firiem, ktoré neprispeli dodnes, neťahali, naopak, peniaze som dostala skôr, než som čakala. A čo som chcela povedať pôvodne (no na základe negatívneho hodnotenia usudzujem, že nepovedala dosť zrozumiteľne) je to, že zmluva bola spísaná maximálne seriózne a neboli v nej na mňa kladené žiadne podmienky, takže vzhľadom na uvedené by som si už vôbec nedovolila predpokladať, že by to odo mňa niečo žiadali dodatočne a bez zmluvy. smiley Snáď je to teraz jasné.

  sep 28, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Ďakujem!
  Komix

  Snažím sa poďakovať osobne všetkým, čo poznám, mám v priateľskom liste tu či na Facebooku a koho dokážem identifikovať, niekedy je to však nadľudská úloha a mnoho z tých, čo prispeli nepoznám vôbec alebo si meno neviem (s určitosťou) priradiť k prezývke/osobe. Chcela by som preto touto cestou poďakovať tým, ktorým som nemohla poďakovať menovite. Váš dar si vážim! heart

  Do dnešného dňa prispelo na kúpu vozíka 148 osôb a jedna firma. Vďaka ďalšiemu, piatkovému prírastku je stav 219 828,- Kč / 8793,- €, takže na kúpu vozíka chýba už "len" neuveriteľných 61 620,- Kč / 2467,- €. Krása, za ktorú vám ďakujem! smiley

  sep 17, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Chýba už len 53 tisíc
  Komix

  Pribudlo krásnych 8000,- Kč. :) Neuveriteľné! :) Veľká vďaka! Suma na účte ukazuje 161 028,- Kč a 2672,- € (spolu na koruny to robí 227 828,- Kč, spolu na eurá zas 9113,- €). Vozík čaká už "len" na 53 620,- Kč, čo je 2147,- €. :)

  sep 20, 2011
 • Obrázok používateľa I.v.a.n.a
  prispevok od pravnickej osoby
  I.v.a.n.a

  Velmi by som privitala, pokial by sa diskutujuci "nenavazali" do vyssie menovanej pravnickej osoby, ktora prispela na zbierku ... tieto web stranky su verejne pristupne komukolvek a predstavenstvu spolocnosti by sa tieto komentare asi nemuseli privelmi pacit ... :-// (hoci svoj dar nepodmienili ziadnym protiplnenim)

  Dakujem.

  sep 25, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Aktuálny stav
  Komix

  Zverejňujem aktuálny stav účtu, ktorý ukazuje 161 809,- Kč a 3012,- €. (Z toho 100,- €, ktoré som dostala v hotovosti, mi bolo v minulých týždňoch ukradnutých spolu s peňaženkou, čiže ich reálne nevlastním - počítam ich však do zbierky z úcty k samotnému daru.) Po prepočte eur na české koruny je celkový stav 237 109,- Kč, po prepočte českých korún na eurá je to zas 9484,- €. Na vozík chýba ešte 44 339,- Kč alebo 1776,- €. Ďakujem touto cestou všetkým, čo prispeli, šírili informácie o zbierke ďalej alebo sa vlastným úsilí príčinili o získanie finančných prostriedkov. heart

  sep 27, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Rapídne zníženie
  Komix

  Rada by som sa poďakovala neuveriteľne štedrým a aktívnym darkyniam, vďaka ktorým sa čiastka nutná na nákup vozíka rapídne znížila. heart Na účte je teraz takýto stav (vrátane 100,- odcudzených eur): 161 809,- Kč a 4092,- € (spolu v CZ korunách: 264 109,- Kč, spolu v eurách: 10 564,- €). Na vozík chýba okrem ukradnutých 100,- € ešte ďalších 696,- € alebo 17 339,- Kč. smiley Ešte raz všetkým veľká vďaka!

  okt 01, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Ospravedlnenie
  Komix

  Milí priatelia, milé priateľky,

  veľmi sa ospravedlňujem za odmlku v informovaní o stave zbierky. Ako hovorí moja mama, "chudobnému človeku aj z hrnca vykypí", tak aj mne k tomu všetkému odišiel už nie práve najnovší notebook - tým pádom som asi 4 dni nemala prístup k internetu a teda ani k informáciám o postupe mojej zbierky + mojim vlastným tabuľkám, kde si robím záznamy.

  Preto píšem až dnes a mám dobré správy: stav na účte je 162 409,- Kč a 4281,- € (po prepočte na Kč je to spolu 269 434,- Kč a na eurá zas 10 777,- €). Tá najlepšia správa je, že na vozík chýba už len 12 014,- Kč alebo 483,- €. Ďakujem všetkým, čo mi pomohli dotiahnuť to až sem! :)

  okt 08, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Už len...
  Komix

  Dnes mi pribudlo krásnych 165,- €, za ktoré srdečne ďakujem. Stav účtu je 162 409,- Kč a 4446,- € (na české koruny spolu 273 559,- Kč, na eurá spolu 10 942,- €). Na nový vozík mi chýba skutočne už len 7889,- Kč alebo 318,- €. yes No nie je to krása?! smiley

  okt 10, 2011
 • Obrázok používateľa Dominika
  To je fakt uzasne, mam z toho
  Dominika

  To je fakt uzasne, mam z toho obrovsku radost Dani. Bolo pre mna na zaciatku tazke uverit, ze sa podari najst tolko dobrych ludi v dnesnej dobe. Poslala som dalsiu trosku do mlyna, verim, ze za par dni bude na konte potrebna suma!

  okt 10, 2011
 • Obrázok používateľa J
  :)
  J

  priznam sa, ze som to takmer nestihla:) nastastie bolo kopec ludi, ktori to neodkladali na poslednu chvilu, inak by mi to tiez este par tyzdnov trvalo.

  Dani, v kazdom pripade gratulujem - v tak kratkom case takato suma - mozno si do tejto kampane mala ist ovela skor - s vynechanim neefektivneho hladania zdrojov na miestach, kde nie su (a celkom sa da tusit, kde nie su - ziadne prekvapenie).

  :)

  okt 12, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Janka, bez toho to nešlo
  Komix

  Janka,

  ďakujem za tvoj príspevok finančný i slovný. Vážim si to rovnako, ako od každého jedného človeka, ktorý to pre mňa urobil. Áno, možno som do tejto kampane mala ísť omnoho skôr a to jednak preto, že by som si ušetrila 9-mesačné úsilie korunované nulovým úspechom, a jednak preto, že by som ten vozík bola mala už dávno doma, takže môj chrbát by netrpel.

  Lenže v skutočnosti by to nešlo. Už tak mnoho ľudí neverilo, že na túto zbierku som naozaj odkázaná, že ju použijem na účel, na ktorý som uviedla a že je to naozaj nevyhnutnosť, nie nejaký môj rozmar. Vieš si predstaviť, keby som predtým žiadne úsilie nevyvinula a prišla rovno s tým, že "dajte mi na zbierku"? Myslím, že netreba veľa predstavivosti, aby ťa hneď napadlo, ako by to asi dopadlo.

  Ľudia u nás vedia o tejto problematike nesmierne málo a aj to málo je ešte dvakrát tak skreslené. V televízií a médiách sa neustále omieľa pomoc takým a hentakým - a ľudia žijú v naivnej predstave, ako sa nám, ľuďom na vozíku pomáha, ako všetko dostaneme a ako si žijeme bez práce v pohodlí z daní pracujúcich. Média sú silné a kto s tým nemá priamu skúsenosť, neuverí ti. Ak prídeš ty ako jednotlivkyňa s tým, že naozaj nič nemáš, ba vlastne skoro nič nesmieš (a navyše dopredu dobre vieš, že žiadna nadácia ti aj tak nič nedá, pretože prevažná väcsina z nich nie je ničím iným než práčkou na peniaze), nikto ti neuverí. Povie, že si lenivá o niečo sa snažiť a niečo si "zaslúžiť" (akoby vozík mal byť niečo, čo si musíš zaslúžiť - ale áno, aj tu si to mnoho ľudí myslí). Povedia, že si sa nesnažila tie peniaze zohnať cez nadácie a bohaté firmy, tak prečo by ti mal niekto niečo dávať? Máš si vziať pôžičku - čo na tom, že máš taký príjem, pri ktorom sa v banke len zasmejú a poklepú si prstom na čelo? Alebo nemáš vymýšľať a máš si zohnať nejaký lacný, starší, najlepšie vyradený vozík, na ktorom sa síce trochu krivíš, ale veď na odvezenie to stačí, nie?

  Takže áno, možno som teoreticky nemala mrhať časom a silami na neefektívne hľadanie zdrojov, ale prakticky? Prakticky som to urobiť nemohla, pretože bez toho, aby som reálne dokázala, že to nejde, by mi - ver alebo never - nikto neuveril... A táto zbierka by bez mojej predchádzajúcej, akokoľvek márnej snahy, tento úspech nemala. smiley

  okt 13, 2011
 • Obrázok používateľa henir8ax
  Sice
  henir8ax

  Sice bohuzial, ale myslim, ze mas uplnu pravdu... ale snad niektore rady boli myslene aj v dobrom.

  A blahozelaaaaam.

  Hlavne je, ze uz je zbierka kompletna a snad mas o to vacsiu radost, ze to aj vdaka Tvojej snahe, lebo ini Ti sice prispeli, ale stale vysvetlovat, ze ano urobila si vsetko a oslovila vsetkych ostatnych pred tymto krokom chce dobre nervy a vytrvalost. A urcite je za tym ovela viacej usilia ako pises a clovek nepochopi, kym nezazije..

  Este raz blahozelam.

   

  okt 13, 2011
 • anon
  to je krasne
  igorik (bez overenia)

  to je krasne! velmi sa z toho tesim! yes

  okt 13, 2011
 • Obrázok používateľa FotoModo
  super!
  FotoModo

  Tak to gratulujem, viem si predstavit tu radost, ze budes mat konecne daco poriadne. Snad ti dlho vydrzi a nenecha ti ho iny, nie tak stastny vozickar ukradnut :-)

  okt 13, 2011
 • Obrázok používateľa ram55
  super, tesim sa s tebou  :)
  ram55

  super, tesim sa s tebou  :)

  okt 13, 2011
 • Obrázok používateľa Marc
  Super...
  Marc

  ... som hrda, ze patrim do spolocenstva SvPakov ;-)

  okt 13, 2011
 • Obrázok používateľa Wave
  huraaa!
  Wave

  UUUzasnee!:-))) Priatel mi to napisal z Vietnamu, lebo som nestihla sem mrknut! huraaa!:-)Danka, prajem Ti na nom vela vela stastnych kilometrov!:-* A VELA ELANU A ZDRAVIA V ZIVOTE!:-)))

  okt 14, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Kedy bude vozík?
  Komix

  Milí priatelia, milé priateľky, darkyne, darcovia,

  ospravedlňujem sa vám za obrovské odmlčanie sa, ktoré z mojej strany nastalo po vyzbieraní peňazí na elektrický vozík. Nemala som síl a tak som nezverejnila ďalší postup nielen tu, ale ani inde. Snažila som sa zabezpečiť čo najrýchlejšiu výrobu a distribúciu vozíka, bolo to však zložitejšie, než som predpokladala.

  V prvom rade ma bolo treba znova zmerať, pretože pravidlá hovoria: pokiaľ posledné premeranie prebehlo pred viac než polrokom, musí sa urobiť znova. Moje meranie prebehlo pred rokom a tak som musela čakať na pána, ktorý to má na starosti.

  Jeho návšteva sa už uskutočnila a vozík je vo výrobe, ale závery z jeho návštevy sú pre mňa smutné: v dôsledku sedenia na nevhodnom vozíku sa mi zdravotný stav zhoršil natoľko, že sa zmenili aj niektoré parametre a nebude možné vyrobiť chrbtovú opierku podľa pôvodných plánov. Bude sa musieť urobiť speciálnejšia, tzv. škrupinová, ktorá by mohla moje telo trochu podržala a zabránila tomu úplne najhoršiemu. sad_smile.gif

  Pán bol veľmi milý a skonštatoval, že sa bude vo výrobni snažiť zdôrazniť, aby výrobu nejak urýchlili, keďže ide o vážny stav. Napriek tomu mi nemôže sľúbiť dodanie skôr, než o 5-6 týždňov. Ako som povedala, až ho budem mať, budete o tom vedieť. :) Snáď to bude do Vianoc.

  nov 15, 2011
 • Obrázok používateľa Komix
  Žeby mi konečne dodali vozík...??
  Komix

  Milé priateľky-darkyne, milí priatelia-darcovia, rose.gif

  píšem po dlhej dobe, pretože som sa chcela ozvať, až vozík budem mať. Nepodarilo sa. Vozík mi bol prisľúbený už pred Vianocami, čakala som však naivne. Chcela som vám napísať, keď ho budem mať, čas sa však ťahá a ja sa hanbím, že som sa odmlčala. Mnoho z vás si už možno bude myslieť, že mi prispeli zbytočne a peniaze sa medzitým rozkotúľali ktovie kam... gnu.gif To by ma veľmi mrzelo, preto vám chcem podať info o momentálnej  situácii. confused_smile.gif

  Napriek tomu, že už dávno som zaplatila zálohu na vozík a vo firme mi tvrdili, že výrobu vozíka budú urgovať, nikto sa zjavne s výrobou neponponáhľal. Vozík som mala mať pred Vianocami, no až tesne pred nimi sa mi na moje urgovanie predajca ozval, že vozík bude údajne expedovaný 23.12. z Nemecka. Pýtal sa ma, kedy mi ho môžu predať.

  Na Vianoce som cestovala na Slovensko, preto som mu oznámila, že vozík mi môžu predať v Prahe 3.1. Keďže sa mi na mail nikto neozval, asi 1.1. som písala firme mail znova a spýtala sa, ako to teda vidia s dodaním. Odpoveď som dostala asi až o nejaké dva-tri dni. Vraj majú inventúru, preto zo skladov nemôžu nič vydávať, ani do nich nič prijímať. Musím čakať. Koľko a dokedy, to mi znova nikto nepovedal. msn_lightning.gif

  5.1. som písala do firmy znova a pýtala som sa, kedy teda približne počítajú s vydaním vozíka. Znova mi nikto neodpovedal. Prešiel týždeň a nič sa nedialo. Konečne včera som dostala mail. Chcú mi dodať vozík. msn_sun.gif

  Dnes som sa telefonicky dohodla s firmou na predaní. Hoci som bola ochotná urobiť si čas hneď v pondelok, skôr ako v stredu sa ku mne predajca nedostane. Aj potom bude treba vozík najprv vyskúšať, aby sa doladili malé veci. Predpokladám, že ešte ani v tú stredu mi ho rovno nenechajú, len si doňho sadnem a otestujem, čo treba upraviť. tux1.gif

  Kedy budem mať vozík konečne pre seba netuším. Veľmi rada by som však urobila nejaké stretnutie všetkých, čo mi naňho prispeli, majú záujem posedieť si niekde a vidieť vozík naživo. Zatiaľ to zverejňujem len takto, počítam však s tým, že pokiaľ by bol záujem, vypísala by som svoju prvú somvprahácku akciu. hugsnkisses.gif

   

   

  jan 13, 2012
 • Obrázok používateľa Wave
  akcia
  Wave

  No to by bolo uplne uzasne, ta akcia, strasne rada by som to "delo " videlaaa! Drzim pac, nech ho mas cimskor!:-)

  jan 13, 2012
 • Obrázok používateľa Komix
  Nový vozík
  Komix

  Milé priateľky, milí priatelia,

  aby bola táto vec uzavretá a kompletná, nesmú chýbať fotky nového vozíka, za ktorý vám týmto ešte raz ďakujem.

  [ibimage==479806==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_nalavo]

  [ibimage==479810==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_napravo]

  jan 23, 2012
 • Obrázok používateľa FotoModo
  Veru peknucky je
  FotoModo

  aku ma masinka zivotnost, snad vydrzi par rokov, alebo sa taketo zariadenia rychlo opotrebovavaju?

  Dokonca je to horizontalne polohovatelne, veru uplne obyc vozik to nie je.

  jan 24, 2012
 • Obrázok používateľa Komix
  Životnosť a vybavenie
  Komix

  Bežná životnosť vozíka pri každodennom použití je 5 rokov, v zákone sa to teraz tuším posunulo na 7, aby ľudia nežiadali "pričasto". Mne ten minulý vydržal 11, ale bol už tak na šrot, že medzi ľuďmi, ktorí tomu trochu rozumejú, sa pokladal za muzejný exponát a potom sa proste rozpadol... Akú má životnosť vozík je preto dosť individuálne - asi ako s autom. Keď ho používaš, tak sa opotrebuje, ak ho len držíš v garáži, tak ho môžeš mať kľudne 50 rokov. :)

  Vozík ma vertikálne i horizontálne polohovanie, svetlá, smerovky, výstražné znamenie, 5 rýchlostí, roh na prekonanie obrubníka prednými kolesami (zadné sú na to hlboko nevychytané), bočné peloty, ktoré ma majú držať v rovnom sede (ale nedržia ako majú, takže stále hľadáme s predajcom vhodné riešenie), odnímateľnú opierku hlavy na polohovanie, odkloplný stolik (ktorý som ešte nevidela ani ja, lebo ho stále nedodali) a podobne. Ako som už spomínala, rada by som urobila nejaké stretko, aby ste ho mohli vidieť naživo, len stále je toľko práce a povinností, že som to ešte nezvládla vypísať.

  jan 25, 2012
 • anon
  moc gratulujem!
  igorik (bez overenia)

  moc gratulujem Danka!

  jan 24, 2012