Rumunský ethno jazz

Tak som sa práve vrátil z koncertu, ktorý som avizoval aj pre vás všetkých a musím povedať, že som bol veľmi pozitívne prekvapený.

 

Zostava kapelníka Nicolasa Simeona bola vskutku medzinárodná. Bohužiaľ si nepamätám mená, ale bubeník bol francúz, kontrabasista nemec a trubkár poliak.

nico

Nie som síce znalec jazzu, ale občas si niečo vypočujem a preto musím povedať, že títo páni dnes predviedli veľmi pekné predstavenie jazzu inšpirovaného predovšetkým balkánskou muzikou a bolo to v melódiách a aj rytme cítiť.

 

Neviem, či niekto z vás sa koncertu zúčastnil, ale nebolo tam mnoho návštevníkov, taká príjemná komorná atmosféra, a slovenšinu som tam nepočul a tak si skôr myslím, že nikto.

 

Ale veď nevadí, bude ešte toľko iných príležitostí.

 

Napadla mi ale iná vec a síce zorganizovať nejaký koncert umelcov medzi nami - čas je na takéto podujatia priam ideálny - a presne viem aj kde...

 

..no predsa na Parníku Slavomíra "kamigo" Kaminského. Čo vy na to a čo ty Slavomír. Wink

Tak hudobníčky a hudobníci hláste sa a myslím, že Slavomír sa určite veľmi rýchlo chytí a zorganizuje nezabudnuteľnú akciu, ako nakoniec vždy.

Tak vám prajem príjemný večer pri príjemnej hudbe v príjemnej spoločnosti, aby ste sa uvoľnili, odpútali od problémov všedného dňa a započúvali do tónov, ktoré vás odnesú tak, kde práve chcete byť.

 
M.

 

 

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (3)

 • Obrázok používateľa kamigo
  koncert na parniku v poho
  kamigo

  a pozvem aj uja doremifaka ;) kto ma chut a nastroj nech sa ozve. som zvedavy na toten somvprahe band.

  okt 23, 2007
 • Obrázok používateľa Pyrate
  Re: koncert na parniku v poho
  Pyrate

  trosku potrenujem, a na treti rocnik by som sa uz kludne dostavil Cool

  okt 23, 2007
 • Obrázok používateľa Makovec
  Jazz
  Makovec

   Som rada, že tu niekto počúva Jazz. Smile

  dec 13, 2007