Loesje

Drahí priatelia,

imagebrowser image

neviem, či niekto z Vás niekedy počul o Loesje, ale ja som sa s týmto fenoménom stretol a veľmi rád by som ho udomácnil aj na Slovensku, pretože si myslím (a keďže sa s týmto mojim pocitom stotožnili aj ďalši ľudia, ktorých poznám, tak nie som sám), že sa na Slovensku málo pracuje s tzv. všeobecnou inteligenciou a vzdelaním ľudí.

Loesje je projekt takéhoto verejného vzdelávania - mohli by sme to nazvať skôr asi vplyvanie na všeobecné postoje a chovanie ľudí - pôvodne z Holandska a je to v podstate meno Lucia v holandštine.

Celá idea spočíva v tom, že sa vytvorí nejaké heslo, správa, odkaz, ktoré by malo poukazovať na nejaký konkrétny problém v spoločnosti a táto správa sa následne vytlačí na plagáty s podpisom Loesje a distribuuje na verejné miesta, kde si tieto správy môžu ľudia prečítať a následne zamýšľať nad ich obsahom a odkazom. Viac informácii v angličtine najdete na stránke www.loesje.org.

Rád by som takúto skupinu pre Slovensko založiť a hľadám ďalších nadšencov, ktorí by boli ochotní sa na tomto podieľať a pomáhať pri distribucii plagátov vo svojom rodnom meste, poprípade prostredníctvom rodiny a priateľov aj v iných mestách.

Ak máš záujem, ale myslím tým skutočne seriózny záujem, tak sa prihlás do skupiny, ktorú som tu na som v Prahe založil. http://www.somvprahe.sk/skupina/loesje.

Niekedy koncom februára by som chcel zorganizovať prvé stretnutie tejto novej skupiny, na ktorej by sme si Loesje, jej filozofiu a moju aj Vaše predstavy predstavili a dohodli sa na prvých kampaniach na apríl, máj a jún a ďalších veciach.

 

Ďakujem za Váš čas a teším sa na Vás.

 

Mishcu

 

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (1)

  • Obrázok používateľa abstrax
    na graffiti sme uz trochu
    abstrax

    na graffiti sme uz trochu stary myslim

    feb 11, 2009