Leto a zima v Prahe

Pre všetkých, čo by v lete najradšej "vypadli" z Prahy

 

Ahojky, svpáci,

neviem, či sa mi to len zdá, ale čím dlhšie žijem v Prahe, tým mávam silnejšie pocity úzkosti v letnom období. Začína to jarou.

Keď som v Prahe bola prvé roky, vždy ma udivovalo, ako Pražáci hovorili len o tom, ako chcú v lete niekam vypadnúť. Hocikam, len nech nie sú v Prahe. Mne pripadala Praha úžasná,  tak som tu zostávala aj vtedy, keď všetci ostatní cestovali domov na Slovensko, či domáci preč na chalupy alebo do zahraničia. Netvrdím, že som si aj ja nevyšla občas na nejakú tú dovču k moru, ale v podstate som trávila leto vždy tu.

Posledné roky však začínam pociťovať akúsi nechuť k Prahe v letnom období. Neviem, čím to je. Ale mám obrovskú chuť vypadnúť na celé leto niekam preč. Možno aj na Slovač. No v jadre, nechcem byť v Prahe. Začína mi silno vadiť preplnené mesto, v lete horúce a nepríjemné počasie, a niet sa kde schladiť - keby nám na Václaváku aspoň urobili krásnu a veľkú fontánu, takú,  čo máme v Košiciach - to by bolo niečo.

Ďalej mi nekonečne vadí stupňujúca sa drzosť a bezohľadnosť ľudí. Stále tie isté problémy. Tlačenice v metre, spotení až dosť nechutne zapáchajúci ľudia, a niektorí aj natoľko drzí, že si kľudne zapália cigaretu na zastávke autobusu. A niektorí si ju na tej zastávke zapália kľudne aj v prítomnosti svojho malého dieťaťa.

Niektorí jednoducho nepozerajú pred seba, narážajú do druhých, a niekedy ich schválne drgnú. Zdá sa, že je to preto, že im je horúco ...ale ktovie.

Ak to môžem porovnať, po všetky roky, čo tu žijem, som si všimla veľký rozdiel v správaní ľudí v letnom a zimnom období. Ochota, láskavosť a milota v období zimnom, a drzosť, bezohľadnosť, nadutosť v období letnom.

Aké sú vaše pocity, a máte lepšie skúsenosti? Či sme na tom podobne?

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (1)

 • Obrázok používateľa truli
  Nazor
  truli

  Praha rozmysla uplne rovnako ako pred 30 rokmi. Pred 30 timi rokmi bola Praha o tom, ze vsetci sa strasne tesili na vikend a utekali na zahradku alebo na chalupy. Potom si 3 dni v praci rozpravali o tom, kto aku rybu chytil a dalsie 2 dni sa tesili na dalsi vikend:).Dnes je Praha o tom, ze vsetci sa tesia na to iste + k tomu pribudla lyzovacka v zime, a vylety na kolach,pesi a na vodu v lete.

  Nech je uz Praha akokolvek zla/dobra, je tu viac pracovnych prilezitosti v porovnani so Slovenskom a preto sme tu. Aspon cez tyzden. A mozno, sa za par rokov budeme stahovat niekam inam.

  apr 05, 2012