Lístky na Korben Dallas v Stromovke pre členov somvprahe.sk

Charizmatická slovenská kapela Korben Dallas sa vracia do Prahy! V parku Stromovka, pod korunami stromov a na čerstvom vzduchu, zahrajú už 7. júla.

Len pre členov somvprahe.sk lístky za špecálnu cenu 290 Kč! Stačí zadať promkód SOMVPRAHE pri nákupe vstupeniek cez https://goout.net/cs/listky/korben-dallas/hofb/.

Zaraď článok do kategórie: 

Keď začal pred 4 či 5. rokmi Signal festival, bol som nadšený. Zauímavé mappingy, svietiace objekty, originálne nápady so svetlom. Každý ďalší ročník mi prišiel lepší a lepší. Teda, ten minuloročný mám pocit, že ma už nezaujal až tak moc.

No a tento rok?

Clé zle. Šialené davy ľudí v celom meste v kombinácii s poväčšine nezaujímavými projektami, rozťahanými po celom meste.

Zaraď článok do kategórie: 

Naša nová verzia SomvPrahe.sk sa utešene dostáva do finálnej fázy, a aj keď v sekciách komunita a články nás čaká ešte dosť práce, tak som rád, že sekciu spolujazda môžem ako prvú označiť za už naozaj dobre použiteľnú, plnú nových užitočných funkcií a odladenú bez chýb.

A čo všetko sa teda zmenilo? Za posledných 6 mesiacov plných náročnej práce primárne na zlepšovaní a odlaďovaní spolujazdy som pridal cez 100 menších a väčších vylepšení. V tomto článku sa zameriam na tie najzaujímavejšie. 

Sú to tieto:

Zaraď článok do kategórie: 

bla bla

Zaraď článok do kategórie: 

Autobus plný príbehov

SomvPrahe.sk spravilo peknú filantropickú aktivitu, ktorá mala aj veľkú mediálnu odozvu. Pre všetkých ktorí z logistických či finančných dôvodov nemohli ísť voliť v druhom kole prezidenta SR, sme sa s kamarátmi zozbierali na čiastku 18 000 Kč, a prenajali sme na vlastné náklady celý autobus, ktorý odviezol v piatok, v predvečer volieb 50 ľudí z Prahy do Bratislavy.

Zaraď článok do kategórie: 

Ahojte,

Počet šoférov aj spolujazdcov nám krásne každým mesiacom rastie, a spolujázd je každým mesiacom viac a viac. A tak som sa cez víkend po dlhšom čase na ňu pozrel trocha viac z blízka, a čo to vylepšil.

Nejedná sa ale o žiadne revolučné zmeny, to si myslím netreba, spolujazda funguje na SomvPrahe.sk spoľahlivo. To čo bude vidno, sú skor malé funkčné a dizajnové drobnosti, a ktoré prispejú k spríjemneniu a sprehľadneniu používania spolujazdy.

Vylepsenia pre soferov

Zaraď článok do kategórie: 

Už sme to napísali na náš Facebookový profil SomvPrahe.sk, ale uvádzame to aj tu pre všetkých, ktorí nie sú na FB, alebo ktorí ešte nie sú našimi fanúšikmi na FB 

Krátky rozhovor o SomvPrahe.sk pre Slovenský rozhlas 

http://www.youtube.com/watch?v=w7YuBr-o9q8

 

Zaraď článok do kategórie: 

Nová éra SvP

[ibimage==481167==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_napravo]Priznám sa, som fascinovaný. Fascinuje ma len tak klikať po SomvPrahe.sk a kochať sa tým, ako rýchlo sa to všetko načíta. Niečo podobné bolo vždy len až nepredstaviteľná fantázia, pomalosť SvP bol ako taký balvan na mojej nohe, ktorý ma za posledné roky ťahal, alebo gniavil, a tým brzdil rozvoj stránky. Balvan je teraz preč, ja sa kochám, a tá objaviaca sa ľahkosť vo mne ma znovu motivuje rozmýšlať čo ďalej.

Opäť mám zrazu a znovu chuť to tu poriadne nakopnúť, realizovať niečo z toho množstva nápadov ktoré sme za tie roky spolu povymýšlali.

Zaraď článok do kategórie: 

Po tých rokoch, keď som mal pocit, že naše SomvPrahe.sk je každý mesiac pomalšie a pomalšie, som už pomaly ani nedúfal, že sa to zlepší. Teda dúfal som, ale s malou dušičkou.

Vnímal som to ja, aj vy, a pomerne časté komentáre boli o tom, že to ide zúfalo pomaly, či o tom, že rýchlosť portálu odrádza od návštevy či aktívneho života na stránke, lebo vydržať načítanie niektorých stránok bolo občas mimoriadne náročné.

Zaraď článok do kategórie: 

Zmeny a novinky na stránke

[ibimage==475818==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_napravo]SomvPrahe.sk je nasa pekna stranka, ktora je tu pre nas, a mala by vytvorit pre nas na internete take miesto, aby nam vsetkym pomahalo a sprijemnovalo zivot v Prahe co najviac.

Rad by som s vami viac komunikoval, ake zmeny na stranke sa deju, chystaju, ci ake by ste tu najradsej videli.

Tu su teda novinky a zmeny na stranke, ktore som spravil za cca posledne 2 mesiace. Tesim sa na vase komentare ci pripomienky.

Zaraď článok do kategórie: 

Už som to písal v skratke v komentári k danej akcii, ale nedá mi to, to nerozviesť ešte v blogu. To čo sa stalo totiž považujem za smutný príklad nezvládnutia organizovania akcie v Prahe a za zlyhanie marketingu a firemnej komunikácie v Gas familia.

V piatok mala byť v Prahe veľká udalosť. Koncertoval tu v rámci promo akcie Spišskej hrušky Richard Muller a Desmod. Že ste o tom nevedeli?

Nie ste sami, aj my sme sa o tom dozvedeli len 2 týždne pred začiatkom. Spätné sme sa dopočuli, že niektorí štastlivci našli info na niektorých zastávkach MHD, ale inak nikde žiadne promo akcie nezaregistrovali.

Zaraď článok do kategórie: 

Máme 13,000 členov!

O včerajšej ceste do Bratislavy tam a späť, o hnusnej Bratislavskej stanici, o Lúčnici, a o tom ako som až dnes zistil, že sme prekonali 13,000 členov :)

Zaraď článok do kategórie: 

V poslednej dobe málo píšem blogy.A chýba mi to, hrať sa so slovami, zachytiť na papieri, či skôr na monitore nejaký pekný okamih, myšlienku. Lienky ale došli, a myši ešte nie sú.

Ale dnešok je iný. Dnes sa stalo niečo veľké. Niečo, čo sa nestáva (naštastie) každý deň. Niečo, čo stojí za to zachytiť v článku. Niečo, čo ma práve hreje pri srdci. A zároveň to prispelo k otepleniu vzťahov, rúk, aj nôh.

Čo sa to teda stalo?

Zaraď článok do kategórie: 

[ibimage==450255==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_napravo]Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a poviem vám čo sa mi stalo. 

Dňa 11. 6. som bol nečakane, zákerne a násilne spomalený.

Nemám rád pomalé veci. Napríklad slimáky a čajovne. Párkrát som to skúsil, a nemohol som tam obsedieť. Myslím v tej čajovni. Všetko tam je spomalené. Hudba je pomalá, obsluha je spomalená,  všetci naokolo sú spomalení. Iba čakám kedy začnú všetci levitovať a vznášať sa nad zemou. Čisté utrpenie.

Zaraď článok do kategórie: 

[ibimage==448723==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_napravo]Proč proslulý národní hrdina Juraj Jánošík nikdy neochutnal pravé slovenské halušky? Proč je z Košic blíž do Prahy než do Bratislavy? Kolik salaší přežívá v horách na prahu nového století? A proč euro kazí servírkám postavu?

Je super, že kniha o Slovensku patrí medzi najpredávanejšie knihy v ČR. Už to samo o sebe je veľká vec. Ale to, že Čech napíše knihu o Slovákoch a o Slovensku, tak to dáva tušiť že bude o čom písať, že niekde isto vzplanú vášne, a že to určite vzbudí množstvo kontroverzných reakcií. Aká teda táto kniha je?

Zaraď článok do kategórie: 

Chlapec z Bratislavy

"Rain drops keep falling on my head"

Vonku zamracene, prsi, studeny sychravy koniec vikendu. Az to ani ten april, ktory je podla kalendara, moc nepripomina. Idealny cas, ked cloveka chyti chut dat par myslienok na papier, na nieco pospominat, pretriedit si myslienky.
V lete zacnem osmy rok v Prahe, haluz. Ked som sem isiel, sam som netusil ako dlho tu budem, a vobec, ake to tu bude, ale tak nejak vnutorne som si bol uplne isty, ze to bude urcite super.
A bolo, vlastne, stale je. A zaciatky spojene s objavovanim noveho mesta, boli uzasnym obdobim.  (Moje zaciatky v Prahe - Smiesny odpad a udena zebra) Kazdy dom, namestie, fontana, kusok Prahy, vsetko bolo nove a cakalo na objavenie :)  
Toto mi uz dnes trocha chyba, viem co kde mozem cakat, nezabludim uz na metre Mustek :), caro noveho, neobjaveneho sa objavuje poskromne... A tak clovek ked spozna mesto, tak spoznava ludi okolo. Stale ale je pre mna Praha uzasna inspiracia, a kazdy den sa tesim z toho, ze zijem prave tu, v tomto meste plnom moznosti a tajnych zakuti.

Zaraď článok do kategórie: 

Jar prisla!

[ibimage==447488==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_napravo]Jar prisla!

Uz je tu, definitivne. Prisla, dlho a tuzobne ocakavana.
Pred mesiacom sa na par dni mihla, a dala nam nadej vydrzat uz ten koniec zimy,
a ostala vo vzduchu. Takze aj ked sa vratili mrazy, snezilo, prsalo, bolo zamracene,
bolo ju citit, ze uz je tu, a uz len zbiera sily kedy sa objavi v plnej krase a prinuti zimu sa na rik odplazit sa do tmaveho studeneho kuta.

Marnotratna dcera jedna, dlho si bola prec. Ale dnes si sa vratila, a usmievava sa, ach, tak krasne, trocha nesmelo, ale koketne, vedoma si svojej krasy.
Kyticku snezienok drzi v ruke, a slnko, áno, slnko jej ziari vo vlasoch.
V ociach nezbedne iskricky ako si predstavuje nove tohtorocne Collegia na Kampe, prechadzky po zelenom a rozkvitnutom meste; nove akcie, bicykle, korculky, vylety za Prahu;
zalubene dvojice na Petrine, zmrzlinu v kornutku a vodne bicykle na vltave... 

A co v jej ociach vidite vy?

Zaraď článok do kategórie: 

[ibimage==443936==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_zarovnaj_napravo]Keď vám zomrie blízky človek, je to niečo, čo sa ťažko popisuje. Ešte ťažšie sa to chápe. 
Neviete čo máte robiť a ako reagovať. Aj keď už vlastne ani nič robiť nemôžete.
Naopak, je to niečo, čo vás zastaví a vykoľají. Niekto to ustojí viac, iný menej.
A hlavne z kamarátov vás ťažko niekto pochopí, ak niečo podobné niekedy nezažil. Do niečoho takéhoto sa nedá len tak vcítiť. Takže to aj tak zostáva len na vás aby ste sa s tým vyrovnali.

Zaraď článok do kategórie: 

Ahojte,

[ibimage==443607==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_zarovnaj_napravo]Predminulý štvrtok ráno (15. 10. o 9:00) som cestoval do Bratislavy, cez www.idos.cz som našiel, že o deviatej mi ide bus, v čase ktorý mi vyhovoval. Prišiel som na Florenc, a zistil som, že postavili novú halu na odbavovanie cestujúcich (to znie celkom dvojzmyselne ), čo bol oproti tomu pôvodnému stavu v tej malej špinavej škaredej a zapáchajúcej hale veľký pokrok. Nová odbavovacia hala je pekná, veľká, svetlá, priestranná. Takže veľký pokrok.

V idose som zaregistroval, že autobusová spoločnosť bola nejaká neznáma, po zakúpení lístka som sa dozvedel, že to je spoločnosť Group.

Čo som vtedy bohužial nevedel bolo, že to je zrejme suverénne najotrasnejšia autobusová spoločnosť akou som kedy išiel a ktorou už určite nikdy nepôjdem a pred ktorou vás chcem všetkých vystríhať.

Zaraď článok do kategórie: 

Posledné dni už bolo cítiť jar vo vzduchu. Už bola za dverami. Ale odvčera zas vonku sneží, je zamračené, hnusná zima. Pravdepodobne posledné záchvevy zimy, ale už trvá fakt nejak dlho. Tiež vám už chýba slnko, teplo, môcť v krátkych rukávoch a sandáloch cestovať a objavovať svet?

Poradím vám ako si užiť takúto dovolenku aspoň ako rýchlovku, a nevytiahnuť päty od monitora. Ako? Čítajte v článku.

Zaraď článok do kategórie: 

Stránky