happyend

Neveríte na rozprávky so šťastným koncom aj v bežnom živote? Ja som uverila. A aj napriek tomu, že rozprávka sa nekončí a pokračuje novými dielmi, jedna kapitola tej mojej, príde k svojmu záveru. 

Pod nohami mi praská sneh a ligotavé vločky sa mi zamotávajú do vlasov. Tupo sa usmievam a ani si to neuvedomujem. Rozmýšľam o tom, koľko rôl som si v svojej vlastnej rozprávke stihla zahrať. Raz som bola bosorka, ľadová kráľovná  čo neznášala celý svet, inokedy zas princezná, netýkavka. Nech som však bola akákoľvek, vždy som bola to malé dievčatko, čo si nechala mamou zapletať vrkoče a pribehla za ňou do postele, keď sa jej niečo strašidelné snívalo. 

Och, áno mami, ani nevieš ako mi chýbaš. Ale ako to už v živote chodí, držať mamu za ruku nemôžeme celý život ale musíme sa pustiť, rozbehnúť sa a hľadať ten správny smer, ktorý nás privedie do sveta dospelých, kde musíme v posteli zaspávať sami a nebáť sa snov. A tak som tu, Samučká sama vo veľkom svete. Vlastne, s nimi. So skupinkou jedincou, ktorí ma držia nad vodou v chvíľach, ktoré sama nezvládam a vtedy, keď sa mi chce kričať štastím pre nič za nič. Áno, pojem priateľstvo nieje len akési obyčajné slovo. Je to prepletená trpezlivosť s poriadnou dávkou nervou a hlavne, nekonečnou láskou. A oni dvaja, tí dvaja ktorých tu  mám, sú najtrpezlivejší a najlepší na svete. Ach, koľko hlúpostí sme sa spolu navystrájali, čo všetko sme si spolu zažili a čím všetkým sme si prešli. A potom traja tam doma, ktorí pri mne sú aj napriek diaľke, čo nás rozdeľuje. Hm, naučila som sa, že pomenovať priateľa priateľom chce poriadnu dávku vlastného presvedčenia.

Chlapi. Boli sú aj budú. Ten chlad a práznota, čo mi brala v noci sny z podvankúša sa rozpustili v rannej hmle. Nedržím sa s nikým za ruky na večernej prechádzke po tomto meste a nechodia mi sladké esemesky. A mne to vôbec nevadí a nechýba. 

Chcem byť lepší človek. 

Chcem v tej novej epizóde študovať na vysokej škole.

Chcem si plniť sny. A verte, splnila som si sny, o ktorých som nemala odvahu ani snívať.

Chcem byť šťastná.

... tak ako teraz. 

 

Verte v šťastné konce a buďte šťastní, za to čo máte. Venujte sa sebe, budovaniu svojho ja  a pretočte zajtra listy vo vašich pomyselných knihách do skutočnej rozprávky, ktorú začnete žiť.

štastný a nový, priatelia!

Zaraď článok do kategórie: