Denník princeznej

 Ležím v posteli, v izbe s mega vysokým stropom, v historickej budove a ešte viac historickom meste. Sníva sa mi, alebo je to naozaj tak? Lapem po dychu, chcem cítiť tú vôňu veľkomesta pod kožou. Už som tu dva dni. Dva dni. Vtipné však? Minulý týždeň mi utkvela v hlave myšlienka zbaliť sa a ísť, možno snom oproti. A tak som tu. Ležím v posteli, prehĺtam víno a zahlbujem sa do svojich vlastných pocitov. Je to mix ošiaľu štrnásťročnej dievky konajúcej bez akéhokoľvek pripustenia si, že to nemusí dopadnúť tak, ako si predstavuje, s prísadou odhodlania, túžby, cieľov, nápadov a myšlienok. Mám dvadsaťrokov, konám bezhlavo. Pletie sa mi hlavou. Na druhej strane ma fascinuje jeden jediný pohľad z okna, ktorý mi dodáva akýsi nepoznaný pocit toho happyendu. Happyendu, ktorý môže prísť dnes, zajtra, o rok či o desať, alebo nikdy. Nie. Verím v to, že práve toto mesto mi dá krídla a ja sa budem vznášať. Cítim sa ako rozkvitnutá margarétka. Otáčam hlavu za slnkom, som plná eufórie a očakávania. Ľúbim to tu. A čo vy, vnímate tú mágiu? :-) (rada píšem, možno si to niekto rád prečíta alebo nie, avšak pocity nedokážem vyjadriť lepšie, ako v spleti slov. Pées, ak by ste niekto mali chuť vybehnúť niekam, píšte, veď ja som ešte celkom dezorientovaná a neznalá:))

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (8)

 • Obrázok používateľa Elhombre
  :)
  Elhombre

  Toje husty:) Tak nejak som sa tiez citil ked som tu prisiel, len som o tom tak kreativne nepsal:D

  jún 04, 2014
 • Obrázok používateľa dany76
  Pekne napísané.....  je to už
  dany76

  Pekne napísané.....  je to už dávno, ale na tie pocity si spomínam celkom živo....  :-)

  jún 04, 2014
 • Obrázok používateľa Jano Hrivnak
  veľmi krásne si to napísala
  Jano Hrivnak

  veľmi krásne si to napísala

  jún 05, 2014
 • Obrázok používateľa Anna70
  Krásne
  Anna70

  Milá moja.

  Zdieľam tvoje pocity, toto mesto milujem, dýcha na mňa jeho história, vždy je tu kde zájsť. Je tu mesto i príroda, plno krásnych zákutí. 

  A si predstavte, že je tu aj kľud. Sú miesta kde nemáte pocit, že ste vo veľkomeste, je umenie ich nájsť. 

  Všetkým čo milujú Prahu prajem pekný deň. Anička

  jún 05, 2014
 • Obrázok používateľa kachna2010
  :)
  kachna2010

  takuto krasnu euforiu po prichode do prahy zazil hadam kazdy z nas a mozem ta ubezpecit, ze cim dlhsie tu budes, cim viac zacnes mesto spoznavat, cim viac zazitkov tu zazijes tak sa tu do toho budes zamilovavat viac a viac, a kazdy den msn_wink.gif

  myslim, ze vsetci to tu v podstate milujeme, kazdy svojim zvlastnym sposobom, ktoremu rozumie heart.gif

  jún 05, 2014