Čokoládovo

Som typické dieťa strednej Európy a tak som si vždy myslela, že nič lepšie ako bryndzové halušky, kapustnica, sviečková či segedín, neexistuje. Nehovorím, že pohrdnem tradičným vepřom, knedlom a zelom, ale objavila som čaro chuti niečoho, čo sa mi okamžite dostalo do mozgu. Delikátna chuť španielskych potravín a výrobkov nenechajú chladným ani oravského baču.

A tak som sa rozhodla navodiť vám chuť na tieto dobrôtky.

A čo by som to bola za ženu, keby som vám nepredstavila tie najlepšie čokolády na svete? Garantujem vám, že takýto chuťový orgazmus vaše poháriky ešte nezažili.

Dosť bolo tých vecí, čo už ani neviem pomenovať, s minimálnym obsahom kakaa.

Čokolády značky Gorrotxategi sú ručne vyrábané podľa tradičného rodinného receptu, ktorého história siaha až do roku 1680. Ako to už u španielov býva, pre mlsné jazýčky ponúkajú hneď niekoľko druhov tejto dobrôtky.

Klasická horká čokoláda už nieje klasická. Gorrotcategi de Venezuela má totiž až 100% kakaa a jedna tablička tejto cukrovinky vám určite stačiť  nebude. Na jazyku sa vám premení na slasné nebo v ústach. A to doslova. Ak sa však rozhodnete použiť ju do niektorých  z vaších dezertov buďte si istí, že sa po vašom koláčiku budú vaši blízki zalizovať ešte týždeň..

Časy, keď ste na rande na poslednú chvíľu zháňali kvety k bonboniére pre vašu novú, nádejnú lásku, sú dávno za nami. Šikovní španiely vymysleli niečo, za čo im mnohí  zábudliví chlapi môžu ruky bozkávať: Gorrotcategi con Rosas -70% percentnú čokoládu s lupeňmi ruží. Lahodné majstrovské dielo, ktoré si zamilujete..

V ponuke sú tiež ďalšie skvelé čokolády z rúk rodiny Gorrotcategi,  ktoré nielen že stoja za zmienenie, ale hlavne ochutnanie.

Ak máte radi netradičné chute a kombinácie, vyskúšajte čokoládu s medom, kakaovými bôbmi.či s kúskami pomarančov. Ich jedinečná chuť je špecifická a akoby dávkou povolenej extázy. Budete ich chcieť viac a viac.

A chcete tajomstvo?

Gorrotcategi con Amendra - alebo čokoláda s karamelizovanými oriškami vás privedie priamo do neba. Po jedinom kúsku  budete vnímať tú jedinečnosť chuti na špičke jazyka a pocítite ten nával neopakovateľnej chuti priamo vo vašom mozgu.

 

Tak čo, máte chuť na niečo sladké?

Máte! A ja viem na čo.

Nabudúce sa spolu pozrieme na tie najlepšie španielske vína.

Aby chladné dlhé večery boli o čosi príjemnejšie. :)

 

Viac o našich produktoch na:

www.edelikatesy.cz

www.mojelahudky.cz

 

Zaraď článok do kategórie: