B & C Gastrotour - Pizzerie fresco vento

Včera sme neplánovane navštívili pizzeriu Fresco vento http://www.frescovento.cz/. Napriek tomu, že sme si ju cielene nevybrali, nakoniec príjemne prekvapilo hlavne prostredie. Pizzeria má pekné zariadenie, majú tam veľmi pekné sklenené mozaiky. Cítili sme sa tam príjemne, pretože hladina hluku a dymu bola únosná (sedeli sme samozrejme v oddelenej nefajčiarskej časti) Ja som neriskovala a dala som si pizzu Hawaii, bola štandartne dobrá, na moj vkus trošku suššia, ale boli na nej dokonca dva druhy šunky. Na pitie rozlievané Trebbiano, chuťovo k vybranému jedlu bolo v poriadku. Objednala som si ešte neperlivú vodu, tej som sa síce nedočkala, zato na účte sme ju mali, nakoniec ale čašník úhradu nepožadoval. Na záver som si dala cappuccino, tiež štandartné, žiadny zázrak sa nekonal. Najvačším nedostatkom bola obsluha, vystriedalo sa pri našom stole niekoľko čašníkov, záverečné účtovanie bolo trochu komické, ale inak žiadnu zásadne negatívnu výhradu nemám. Zasúvacie dvere na toalete ma len priblížili k tomu, na čo si musí človek bežne v Taliansku zvyknúť, už chýbali len pedáliky pod umývadlom:) Cenovo to vzhľadom na polohu tiež relatíve šlo:) Takže záverečné resumé: na posedenie s priateľmi za účelom milej konverzácie a nenáročnej večere v talianskom štýle možem doporučiť:)

Poprosím ostatných zúčastnených o ich hodnotenie:)

Bony

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (2)

 • Obrázok používateľa Eschi
  Účastníčka výletu č. 1
  Eschi

  ad) drinky: Moja pinacolada bola "asi omylom" virgin, lebo alkohol sa jej dotkol v len velmi malom mnozstve, ale... možno to celé bola moja vina: že si pán časník zle pamätal objednávku:) Druhý nápoj bola voda - na fľaškovej minerálke bez bubliniek sa nedá snáď nič pokaziť:)

  ad) jedlo: Špenátové gnocchi boli ÚŽASNÉ!! Lepšie som v Prg dávno nejedla a dobrý dojem nepokazila ani univerzálna biela omáčka, ktorej funkcii doteraz nerozumiem...Mala byť smotanová a neviem, aká, ale bola hlavne kyslá. Losos sa v jedle vyskytoval sporadicky...

  ad) dezert: Po porade s čašníkom som si na jeho radu dala tiramisu - krém bol skvelý, ale cesto, neboli to klasické piškóty, malo dosť špecifickú konzistenciu a chvíľami to bol boj "kto z koho". O servírovaní v dosť nepraktickom pohári ani nehovorím...

  ad) obsluha- tá bola jednoznačne najslabšia položka... čašníci sa striedali (až som mala pocit, že má každý svoju "agendu" - jeden objednáva a nosí jedlo, ďalší drinky etc) a pobavenie prišlo na záver pri platení - pozri predchádzajúce hodnotenie od Bony.

  ad) prostredie príjemné, bez hluku a cigaretového dymu,

  Facit: podnik ideálny na nenáročnú večeru.

  feb 22, 2013
 • Obrázok používateľa Bony
  účastník výletu č.2 - píšem zaňho..:)
  Bony

  Clyde mal tiež pizzu - Proscuitto crudo, vraví, že bola celkom dobrá, akurát z nej vyťahal všetku rukolu a nechal tak:)..na pitie rezané pivko Budweiser a bolo fajn. Tiež ocenil zašupovacie dvere na WC. A vraj milá spoločnosť vyvážila prípadné nedostatky:)))

  feb 22, 2013