Autobus plný príbehov

SomvPrahe.sk spravilo peknú filantropickú aktivitu, ktorá mala aj veľkú mediálnu odozvu. Pre všetkých ktorí z logistických či finančných dôvodov nemohli ísť voliť v druhom kole prezidenta SR, sme sa s kamarátmi zozbierali na čiastku 18 000 Kč, a prenajali sme na vlastné náklady celý autobus, ktorý odviezol v piatok, v predvečer volieb 50 ľudí z Prahy do Bratislavy.

Jeden autobus síce leto nerobí, 50 ľudí je symbolické množstvo, ale z môjho pohľadu ide o to, spraviť aspon niečo, ako sedieť so založenými rukami. Takto môžme ísť príkladom, motivovať ostatných, a zapadá to stratégie našeho portálu, pomáhať Slovákom v Prahe, a čo najviac podporovať a iniciovať vaše občianske a komunitné aktivity.
Autobus sa nám po vyhlásení tejto aktivity zaplnil v priebehu prvých pár hodín. Z toho ako to celé skvele dopadlo mám veľkú radosť.

Náš autobus bol plný príbehov. Každý kto išiel s nami v autobuse mal svoj zaujímavý príbeh, a veľa ďalších pripravil sám osud. Na poslednú chvíľu odvoz zrušilo asi 5 ľudí, ale zas sa objavili 2 sestry ktorým vybuchol odvoz, ktorý mal byť zhodou okolností kúsok od nášho autobusu, a tak sme ich zobrali, rovnako ako pár ľudí ktori skúsili prísť "na blind", že či nebude niečo voľné. Išli sme teda úplne plný autobus, a bola tá najskvelejšia atmosféra.

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (3)

 • Obrázok používateľa iguso
  prispejem
  iguso

  Tak ja aspon prispejem na bus, ked som sa volieb nezucastnil. Nech sa tolko nehanbim embaressed_smile.gif Ciastkou ceny spolujazdy do BA . Na ucet svp??

  apr 07, 2014
 • Obrázok používateľa wasko
  a co tak?
  wasko

  Igor a nenasiel by si nejake foto pripadne nechces urobit nejaku reportaz z cesty? :)

  apr 07, 2014
 • Obrázok používateľa GreenSky
  Perfektné
  GreenSky

  Samozrejme som aj vďaka busu opäť prispel na chod SvP :) Čo tak spraviť mediálny monitoring výstupov? :))

  apr 07, 2014