Tip na rodinnú dovolenku s malými deťmi v ČR

Odporúčam do pozornosti rodičom, čo majú malé deti, výborný typ na strávenie dovolenky tu v ČR a to priamo v národnom parku. Minulý týždeň sme boli s naším osemmesačným Samkom na Šumave, konkrétne v obci Srní a ešte konkrétnejšie v hoteli, čo sa tiež volá Srní. Hotel počíta s rodinami s malými deťmi. Jediná vec, čo im musím vytknúť je, že je potrebné často chodiť po schodoch s kočíkom, čo sa však dá prežiť. Poďme na pozitíva prostredia:

 • V okolí Srní a zrejme aj v celej Šumave je veľmi veľa cyklotrás. Kam sa dostane bicykel, tam sa dostane aj kočík. Pri tom množstvo náučných chodníkov je priamo na cyklotrasách. Takže Samko bezproblémov absoloval všetky naše výlety do prírody a to sme chodili každý deň v týždni.
 • Ak radi bicyklujete, tak Šumava je správnym miestom, kde musíte ísť. Je tu veľké množstvo cyklotrás a to priamo aj na spomenutých náčných chodníkoch. Po Šumave jadzia autobusy, čo majú prívesy na bicykle. Takže nie je problém odbicyklovať niekam ďaleko a vrátiť sa autobusom.
 • V každej obci výborne varia. To snáď ani komentovať netreba. Len v Srní, v takej malej obci, je niekoľko reštaurácií, penziónov, ... Od hladu tu nik nezahynie...
 • V zime sa miesto bicyklov po Šumave pohybujete na bežkách. Cyklotrasy sa tak menia na bežkárske trasy. Požičovní tu nájdete dostatok.
 • Kto rád jazdí na koňoch, tak nie je problém dojednať si jazku na koni.
 • Kto splavuje, splavuje sa rieka Otava.

Pozitíva hotela:

 • 25 m plavecký bazén. Asi ako jediný na Šumave. Dno je síce plytké, plávať sa dá bez problémov. Plávali sme každý deň. Plytké dno je ideálne pre deti, čo ešte plávať nevedia, alebo sa plávať učia.
 • Sauna a vírivka je snáď štandardom.
 • Raňajky a večere formou bufetových stolov sú tiež štandardom. Využili sme len raňajky. Potom nám stačila len večera...;)

Dosť bolo reklamy. Na Šumave sme boli prvý krát a určite nie posledný. Pre rodiny s malými deťmi je to tu ideálne.

Zaraď článok do kategórie: 

Komentáre (1)

 • Obrázok používateľa Komix
  Šumavu odporúčam - Srní zvlášť
  Komix

  Môžem potvrdiť - Šumava je výborná aj pre ľudí na vozíčku! Je to miesto, kam môžem ísť na túry, do lesa, do kopcov, proste super! A presne v Srní som bola - zrejme oproti hotelu, o ktorom píšeš. Tam stojí jedna bývalá fara, ktorá sa prenajíma skupinkám - boli sme tam s partiou, žiaden luxus, aký popisuješ ohľadom hotela to nebol , ale o to krajšie sme mali zážitky. Z toho miesta mám fakt jedny z tých najkrajších v mojom živote, pretože nielen vďaka ľuďom, s ktorými som tam bola som sa cítila veľmi slobodná. Šumavu môžem všetkým ľuďom len odporúčať. Podľa mňa je to asi najkrajšia oblasť v Českej republike a to som ju už prešla v podstate celú.

  aug 20, 2008