(voľné pokračovanie článku Ako sa mi žije s osobnou asistenciou)

Zaraď článok do kategórie: 

Ahojte, 

Zaraď článok do kategórie: 

Na vozíku dole bez

Na vozíku dole bez je kampaň, vďaka ktorej mi môžete darovať slobodný pohyb. Som mladou ženou na vozíku, ktorá je náhle prakticky bez neho. Akákoľvek malá finančná čiastka na kúpu elektrického vozíka Quickie Groove sa preto vysoko cení.

Ak chcete byť jednou/jedným z nich, venujte mi prosím, možnosť slobodne sa pohybovať.

Číslo môjho účtu:

Slovensko – 413416303/7500

Česko – 181577246/0300

Zahraničie -  IBAN: CZ4603000000000181577246, BIC / SWIFT: CEKOCZPP

Zaraď článok do kategórie: 

Právo nebyť bremenom

[ibimage==463979==Maly_obrazok_do_clanku==none==self==ibimage_Zarovnat_napravo]Možno
ste mali v živote vysnívané povolanie. Ja tiež. A dostala som hneď niekoľko
ponúk, o ktorých som snívala. No napriek tomu, že som
ich tak veľmi chcela, že som o ne tak veľmi bojovala..., som o ne prišla. A tak vyzerám v
očiach ľudí buď ako neschopná, alebo ako tá, ktorá predsa
nemôže pracovať – veď je na vozíku! Že by pravda mohla byť
niekde inde napadne asi málokoho. Skutočnosť je však taká: štát mi nedovolí pracovať!

Ak si myslíte, že telesne znevýhodnení ľudia majú právo nebyť bremenom, ale podporou tejto
spoločnosti, pripojte sa, prosím, k

petícii, ktorú môžete nájsť tu:
http://www.csz.sk/?str=detail&sprava=543&koniec_vyberu=544, a ktorú je možné podporiť aj v elektronickej podobe na tomto
odkaze: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=520255.
 regular_smile

Zaraď článok do kategórie: 

Som mladá žena na vozíku, dnes už absolventka Karlovej univerzity. Nedokážem sa o seba sama postarať, no žijem sama v byte v Prahe, kde si hľadám prácu a tiež ľudí ochotných pomôcť mi formou osobnej asistencie. Nejde o nič, čo by ste nedokázali. Napokon, nemá to pomocť len mne - má to obohatiť aj človeka, ktorý mi pomáha.

Zaraď článok do kategórie: 

Na záver by som rada urobila malé zhrnutie predchádzajúceho zamyslenia a vlastného dojmu zo stránok www.stopfeminismu.cz.

    Na základe otázky, ktorú som si položila na konci minulej úvahy mi nedá, aby som sa nezamyslela nad tým, prečo sa žena zjavne uprednostňujúca kariéru pred rodinou (či aspoň vyžadujúca okrem rodiny aj profesný úspech) stavia proti ženám, ktoré tak činia tiež (alebo ktoré v záujme naplnenia svojho života zlaďujú osobný i profesný život)? Odpoveď nie je jednoduchá, a keďže Dominika Hužvárová (ako sa na základe už uvedeného domnievam) skutočné zámery svojej antifeministickej aktivity neuvádza, môžem o nich len polemizovať.

Keďže feministické snahy vedú ženy ku kritickému a konštruktívnemu mysleniu, zvažovaniu svojej pozície a vyjadrovaniu vlastnej voľby, Dominika Hužvárová ich vníma ako kameň úrazu, ktorý stojí v ceste žien za partnerským „šťastím“. A to všetko napriek tomu, že ústredným motívom jej života je, zdá sa, úspech, a to úspech pracovný - práve ten, ktorý na stránkach www.stopfeminismu.cz prezentuje ako nepodstatný.

V minulom článku som sa venovala ukážke toho, ako Autorka stránok www.stopfeminismu.cz ignoruje literatúru, z ktorej by mala čerpať, a o ktorej by mala – pokiaľ sa chce zaoberať feminizmom a jeho myšlienkami – niečo vedieť. V skutočnosti však Dominika Hužvárová zachádza ešte ďalej a jej jednanie hovorí nielen o nevedomosti či "ľahtikárení" ohľdom tejto témy, ale dokonca aj o istej (ak to tak môžem nazvať) zákernosti.

Je to snáď už aj pol roka, ako mi napísala dlhoročná členka portálu www.somvprahe.sk, Tamara: „Spomenula som si na Teba, lebo ma upútala nová www stranka, ktorej sa momentálne dosť venujú média a tak som chcela vedieť Tvoj názor ako od špecialistky na túto tému. Stánka je: www.stopfeminismu.cz. Kľudne to zverejni aj ako príspevok na somvprahe.sk, myslím, že je to veľmi zaujímavá a aktuálna téma. :-)“

Nalejme si čistej rosy

imagebrowser imageSú obdobia v živote, kedy sa človek snaží... snaží sa niečo dokázať...

Vyžaduje si to čas, dokonca aj ten, ktorý som chcela venovať partnerovi.

Zrazu sa ženiem ja, ženie on, čas beží, nestíhame...

Potrebujeme sa zastaviť. Potrebujeme očistenie, zamyslenie... nad sebou samými.

Musíme si naliať čistej rosy...

Zaraď článok do kategórie: 

Uvítací článok

Moji milí, moje milé,

keďže všeobecne som známa dvomi vecami, ktoré ma zaujímajú najviac - osobná asistencia a gender - (pričom krúžok osobnej asistencie už vďaka bohyni a môjmu priateľovi založený máme), rozhodla som sa uskutočniť druhú polovicu toho, čo mi najviac leží na srdci: rozhodla som sa založiť krúžok genderu a feminizmu. *INLOVE*

Zaraď článok do kategórie: 
Mali sme naozaj šťastie.  Vlak prišiel nakoniec na nástupište, na ktorom sme čakali, hoci meškal 20 minút.
Zaraď článok do kategórie: 

Po tom, čo sme sa posilnili v staničnom bufete prišla Šárka, aby nám ešte pred odchodom z Brna pomohla a zároveň sa s nami rozlúčila.

Zaraď článok do kategórie: 

Príchodom na brnenský Hlavák sme však ešte zďaleka neboli na konci cesty. Cestovanie z Brna do Prahy bolo celé pred nami. Ako sme ho zvládli? Keď sme prišli na brnenský Hlavák, mali sme asi hodinu a štvrť do odchodu vlaku.

Zaraď článok do kategórie: 

 

Naša izbaNaša izbaČo sa týka bohatosti zážitkov, naša spiatočná cesta z Brna do Prahy mohla veru veselo súperiť s naším piatkovým cestovaním v opačnom smere! Ak toho ešte stále nemáte dosť, podelím sa s vami aj o túto časť nášho víkendu.

Zaraď článok do kategórie: 

Fľaše s popiskamiFľaše s popiskamiPo vyše troch hodinách som vyšla von plná dojmov. Keď som počula, že Šárkinej kamarátke trvala návšteva výstavy niečo ako hodinu, mala som pocit, že tou výstavou musela letieť. To ja-fascinovaná som sa (v porovnaní s ňou) zrejme tmolila...

Zaraď článok do kategórie: 

Dozvedela som sa spústu vecí a na spústu som reagovala s Margaret BrownMargaret Brownnadšením. Až tu som sa napr. stretla s informáciou, že už vtedy sa na Titanicu viezla sufražetka Margaret Brown, bojovníčka za ženské práva a gramotnosť. Pavel videl moje nadšenie a hneď vedel, čím mi urobí radosť.

Zaraď článok do kategórie: 

No a cesta naspäť z výstavy?? Na to sa ani nepýtajte! Keďže sme Fľaša zo zátkou z hlbín moraFľaša zo zátkou z hlbín moranevedeli, kedy skončíme, nemali sme vopred vyhľadané žiadne spoje.

Zaraď článok do kategórie: 

Zaraď článok do kategórie: 

Stránky