Matejská púť

V sobotu mal v Čechách meniny Matej. S Matejom sa spája v Prahe tradičná Matejská púť. Koná sa pravidelne už niekoľko rokov v Holešoviciach na výstavišti. Púť potrvá do polovičky marca. S Nikolkou sme sa tam boli mrknúť hneď v prvý deň. Okrem zimy tam bolo kopec ľudí, ktorým zima evidentne nevadila. Nachádzajú sa tu holandské kolotoče a kto má dobrý žalúdok, može vyskúšať pestrú paletu kolotočov. Vytočia Vás vo všetkých troch dimenziách a keby ich bolo viac, tak aj v nich. Svojim partnerkám možte vystreliť ružu vzduchovkou, lukom, šípkami alebo loptičkou. Veľmi nápadité mi získať plyšáka rozbíjaním tanierov.

Všade predávajú klasické kolotočárske cukrovinky (Čierneho princa nezoženiete). Majú cukrovú vatu, turecký med, medovníky (pre všetkých členov rodiny), gumené veci...

Ja mám rád vodu. Je tu aj vodná atrakcia, čo funguje ako horská dráha len na vode. Veľmi efektné, nemusíte sa báť, zostanete suchý, i keď to tak nevyzerá.

Každý si príde na svoje. Dajte vedieť, čo ste vyskúšali a čo stojí za to. Aby bolo jasné, sú tam kolotoče pre malé deti aj pre tie vačšie. Vstupné do areálu je 25 korún. No a kolotoče budú točiť do polovičky apríla.

Komentáre (2)

 • anon
  je to neskutocne super
  igorik (bez overenia)

  feb 26, 2007
 • anon
  viac info
  igorik (bez overenia)

  feb 26, 2007