SLOBODNÁ EURÓPA & PARA 18.10. v LUCERNA MUSIC BARE

Dátum konania: 
streda, 18 október, 2017 - 19:30

SLOBODNÁ EURÓPA A PARA. DVE OBĽÚBENÉ KAPELY IDÚ NA SPOLOČNÉ TURNÉ

Navzájom sa rešpektujú, svojou hudbou pravidelne glosujú spoločenské dianie a spája ich mimoriadne lojálna základňa fanúšikov po celom Slovensku. Kapely Slobodná Európa a Para teraz navyše prepojí aj prvé spoločné turné v piatich slovenských a dvoch českých mestách. Koncertná šnúra Spolu Tour 2017 začína 18. októbra v Prahe a končí 28.10. vo Zvolene.

„Zabudnime, že tu vládne hnoj.“ „Blbosť bije do očí / ešte sa viem tomu brániť/ no raz mi z toho preskočí,“ Niekoľko vybraných citátov zo skladieb Slobodnej Európy a Pary napovedá, že muzikantom oboch zoskupení nie je domáca spoločenská situácia ľahostajná. Prejavuje sa to nielen v ich hudbe, ale aj v činoch. Skupina Para napríklad pravidelne hráva koncerty na podporu menšín a sociálne slabších skupín.

Slobodná Európa aj Para majú za sebou viac ako 20 ročnú kariéru (prvej menovanej kapele už ťahá na tridsiatku) a za ten čas vo svojom repertoári nazbierali skladby, ktoré sú hymnou a potrétom minimálne jednej generácie. Abstinent, Otec, Keď ťa stretnem, Linda, Podvod, Analýza dokázala hovno, Pes, či Unavený a zničený. Je jedno, či ide o punk, rock’n’roll alebo pop. Všetky spomenuté pesničky dokážu fanúšikovia na koncertoch odspievať odpredu dozadu. V poslednom období obidve kapely svoju koncertnú činnosť trochu zredukovali. Para začala nahrávať svoj siedmy album a Slobodná Európa sa venuje napríklad aj vydávaniu svojich albumov na vinyloch. Ešte minulý rok vyšla 25-ročná LP „Pakáreň“, ktorá sa rozpredala za pár dní a do konca roka sa tejto pocty ujde aj dvom ďalším nahrávkam: „Unavení a Zničení“
a „Štvorka“.

Slobodná Európa & Para Spolu Tour 2017 sa začína 18. októbra v Prahe v Lucerna Music Bare. O support sa postarajú The Chronic Sleepers.

Vstupné v predpredaji 250 Kč.

PREDPREDAJ: http://bit.ly/SpoluTourLucerna

Túto akciu neorganizujem ja, iba chcem dať ostatným o nej vedieť
Tento článok je zaradený v skupine: Hudobny ostrov
Táto skupina existuje 11 rokov 3 týždne a má 164 členov.
a budeš dostávať upozornenia na nové akcie.
Miesto konania: