Postavme sa za slusne Slovensko!!!

Dátum konania: 
štvrtok, 5 apríl, 2018 - 17:00

Nová vláda SR pod vedením Pellegriniho bola zostavená na rýchlo a nekompetentne. Každý deň čítame o kauzách spojených s ministrami, ako napr. tunelovanie agrodotácií, či neoprávnené vratky DPH pri fiktívnych vývozoch slovenského dreva do zahraničia, na ktorých sa mali obohacovať ministri súčasnej vlády SR. 

Za nevyhnutný krok pre riešenie káuz považujeme odpolitizovanie polície a odvolanie prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara. Potrebujeme totiž kompetentného a aodvážneho prezidenta policajného zboru, ktorý nebude kauzy zametať pod koberec!

Vo štvrtok uplynie 10 dní od vyslovenia dôvery vláde a napriek tomu nevidíme jasný signál, že nová vláda to myslí so snahou o obnovenie dôvery vážne, miesto toho počúvame o potrebe zorientovať sa v tom, čo je nám všetkým jasné. 

Požadujeme obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti.

Zhromaždenie za slušné Slovensko bude v Prahe vo štvrtok 5. apríla 2018 o 17:00 hod na Václavskom námestí.

V ostatných mestách budú zhromaždenia, pochody alebo ďalšie aktivity vo štvrtok alebo piatok, podľa kapacít a ohlásenia organizátorov z konkrétnych miest.

O ďalších krokoch budeme v krátkom čase informovať.

Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti.

Prihlaste sa, prosím, na FB udalosť - https://www.facebook.com/events/1904059569885610/?active_tab=about

Túto akciu neorganizujem ja, iba chcem dať ostatným o nej vedieť
Miesto konania: