Adam Ďurica v Lucerna Music Bare 11.4.2017

Dátum konania: 
utorok, 11 apríl, 2017 -
18:00 do 23:00

„Čo nedokážeš sám, to dokážeme SPOLU.“

ADAM ĎURICA - SPOLU TOUR 2017

Mladý a úspešný hudobník, dvojnásobný víťaz prestížnej ankety OTO v kategórii spevák roku, autor hitov Neľutujem a Mandolína vydáva po roku a pol od platinového albumu Mandolína novú dosku. Tá sa volá SPOLU a nachádza sa na nej 12 nových skladieb vrátane hitov SPOLU a Dovtedy. Nový album predstaví Adam aj naživo na svojom koncertnom turné s názvom SPOLU TOUR.

Prvou ochutnávkou z nového albumu bola pieseň Spolu. Tú Adam zverejnil ešte pred letom a nakoniec podľa nej nazval svoj štvrtý radový album i budúcoročné turné.

„Na novom albume som pracoval rok a pol od vydania albumu Mandolína. Nový album SPOLU je vyzretejší hudobne aj textovo. Je to posun vpred, pri ktorom nezabúdam na mojich terajších fanúšikov. Chcem im priniesť album, ktorý budú radi počúvať, prezradil Adam Ďurica.

Adam na novinke podobne ako pri albume Mandolína spolupracoval s viacerými producentmi. Okrem svojho vlastného umu a zručností Petra Ďuďa Dudáka a Petra Riavu sa na aranžmánoch a znení jednotlivých skladieb podieľala aj kanadská producentská spoločnosť The Glowsticks. O finálny zvuk sa postaral Adamov brat Michal, ktorý celý album zmastroval vo svojom štúdiu Masterpiece Studios.

„Pri hľadaní producentov som strávil veľa času sondovaním po internete a následným volaním a písaním mailov s nimi, aby som zistil, či by mi sedeli. Až som narazil na The Glowsticks. Ich prínos na nový album považujem za kľúčový. Vniesli do mojej produkcie progres. Tú to veľkí profíci,“ teší sa zo spolupráce Adam.

Na albume SPOLU sa nachádza 12 skladieb vrátane coververzie piesne Ľudia sú schopní všetkého zo sólového albumu Ivana Táslera, ktorý vyšiel v roku 2001. Hudbu ku všetkým skladbám zložil Adam sám a všetky texty na album napísal dnes už Adamov dvorný textár Vlado Krausz.

„Pri albume SPOLU som chcel spievať o iných veciach. Chcel som to textovo posunúť a práve preto som sa s Vladom stretol ešte pred samotným nahrávaním a rozprávali sme sa o témach. On na vybrané témy napísal texty, ktoré som potom ja zhudobnil. Napríklad pieseň Tvoj syn je pre moju mamu a túto tému som chcel veľmi mať na novom albume a som rád, že tam je. Takisto som venoval jednu pesničku aj mojej priateľke, ale tentokrát neprezradím, ktorá to je,“ zasmial sa Adam.

Nový album, ktorý vychádza v krásnom digipacku s fotografiami a veľkým plagátom z dielne Branislava Šimončíka, predstaví Adam Ďurica so svojou kapelou na prelome mesiacov apríl/máj 2017 navštívi 10 slovenských a dve české mestá. Od Michaloviec, cez Lučenec a Bratislavu až po Brno a Prahu zaznejú nielen nové piesne z albumu SPOLU ale aj obľúbené skladby z predošlých albumov (Neľutujem, Mandolína, Predpoveď počasia, Láska-Veda, Tak to vidím ja a iné).

Po každom koncerte SPOLU TOUR sa uskutoční fotogramiáda, na ktorej sa fanúšikovia budú môcť s Adamom stretnúť a odfotiť sa s ním.

Vstupenky na SPOLU Tour sú v predaji v sieti ticketportal: https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1313645&idpartner=159&lang=

Všetky informácie o SPOLU TOUR sa dozviete na facebookovej stránke Adama Ďuricu

https://www.facebook.com/adam.durica.1/

Adam Ďurica – Spolu: https://www.youtube.com/watch?v=0bo7Y6TkQNA

Adam Ďurica – Mandolína: https://www.youtube.com/watch?v=_iiYHJdjyzE

 

Miesto konania: 
Tento článok je zaradený v skupine: Hudobny ostrov
Táto skupina existuje 11 rokov 1 mesiac a má 163 členov.
a budeš dostávať upozornenia na nové akcie.